ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Piast Strzelce Opolskie

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W sobotę Stalowcy rozegrają ostatni mecz w tym roku, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Rywalem brzeżan będzie ekipa Piasta Strzelce Opolskie, a więc niedawny przeciwnik w starciu ligowym. Szerzej ten zespół opisaliśmy w zapowiedzi sprzed kilku tygodni (TUTAJ), która znacząco się nie zdezaktualizowała.

Zespół Macieja Kułaka piłkarską jesień zakończył na wysokiej, 6. pozycji w tabeli IV ligi opolskiej. To bardzo dobra lokata, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że aż 11 z 15 pojedynków Piast rozegrał na wyjazdach, ze względu na remont swojego stadionu. Sobotni goście w swoim dorobku zgromadzili 22 oczka, na które złożyło się 6 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek (bramki 26:19). Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy ze Strzelec Opolskich w minionym półroczu był Beniamin Glinka, który zdobył niemal połowę ligowych trafień dla Piasta (dokładnie 12 goli).

Obie ekipy mają za sobą już dwie rundy wojewódzkiego Pucharu Polski. Szczególnie ciężkie boje toczyli nasi przeciwnicy – Piast w 1/32 finału wyszarpał zwycięstwo z KS-em Krasiejów 3:2, z kolei w 1/16 finału potrzebował serii rzutów karnych, by wyeliminować Orła Branice (2:2 w regulaminowym czasie, 3:0 po karnych). Przypomnijmy, że dwa starcia w tych rozgrywkach mają za sobą również brzeżanie. Najpierw pokonali oni Naprzód Jemielnica (11:0), a później triumfowali nad jednym z faworytów do zwycięstwa w całej edycji, III-ligowym LZS-em Starowice (2:1).

Stal z Piastem mierzyła się całkiem niedawno, bo 21 października w meczu ligowym. Żółto-niebiescy po niełatwym spotkaniu wygrali 2:1, a do siatki trafiali Maksymilian Podgórski i Michał Sypek po stronie brzeżan oraz wspomniany Beniamin Glinka po stronie przyjezdnych. Trzeba wspomnieć, że nasi zawodnicy aż trzykrotnie obijali w tym starciu obramowanie bramki.

Za naszym zespołem bardzo udane pół roku. Pozycja wicelidera i jedynie dwa straty do Małejpanwii Ozimek w IV lidze, świetna przygoda w Fortuna Pucharze Polski i pojedynek z Wartą Poznań – to coś, za co naszym chłopakom należą się słowa uznania. Warto byłoby zakończyć tę rundę pozytywnym akcentem i awansem do kolejnej rundy wojewódzkich rozgrywek Pucharu. Już mecz ligowy z Piastem pokazał, że to dobra drużyna i łatwo z pewnością nie będzie, dlatego tym bardziej potrzebować będziemy wsparcia żółto-niebieskich kibiców. Do zobaczenia na trybunach!

1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Stal Brzeg – Piast Strzelce Opolskie

18.11.2023 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn