W skład kompleksu wchodzą płyta główna oraz dwa boiska: jedno trawiaste i drugie, w pełni oświetlone ze sztuczną nawierzchnią.
Wymiary boisk:
- płyta główna 105×86 metrów
- płyta ze sztucznej nawierzchni 105×68 metrów
- boisko treningowe 90×60 metrów.
Stadion może pomieścić 2000 kibiców i jest w pełni zadaszony. Składa się on z dwóch trybun: trybuny A i B.
W skład kompleksu wchodzą także budynek klubowy, dwa boiska do piłki plażowej oraz mini siłownia.
Obok stadionu znajduje się parking na 215 samochodów osobowych.
Rys historyczny.
Budowa stadionu Miejskiego rozpoczęła się w 1926 roku. Spowodowane było to funkcjonowaniem w Brzegu ogromnej liczby zespołów, klubów sportowych. Nie było chyba dyscypliny, która nie była reprezentowana przez jakąkolwiek organizację. Oprócz wysoko cenionej lekkoatletyki, uprawiano w Brzegu także pływanie, tenis, jazdę na rowerze, piłkę nożną, ręczną, żeglowanie, a w zimie dodatkowo jeszcze jazdę na lodzie, narciarstwo i saneczkarstwo.
Na lokalizację stadionu wybrano 45-hektarową działkę, znajdującą się tuż obok Parku Peppela. Centrum stadionu tworzył plac o wymiarach 70 x 110 m, otoczony bieżnią o długości 400 m. Wybudowano również trybuny mogące pomieścić 1500 widzów, obiekty do skoku w dal i wzwyż oraz sześć kortów tenisowych. Perełką stadionu był natomiast tor kolarski – pierwszy taki obiekt we wschodnich Niemczech, umożliwiający organizowanie nawet ponadregionalnych zawodów. Jego długość wynosiła 440 m, szerokość natomiast 7,2 m.
Teren stadionu był podzielony szerokimi, wysypanymi żwirem ścieżkami, a także drzewami i żywopłotem. Przy jego wejściu wybudowano domek wartowniczy z mieszkaniem, prysznicami, toaletami oraz szatniami przeznaczonymi dla sportowców.
W 2009 roku stadion przeszedł gruntowną modernizację.