LZS Piotrówka – Stal Brzeg 1:1

Stalowcy pomimo mnóstwa okazji bramkowych tylko zremisowali z LZS-em Piotrówka 1:1.

Tak stracone punkty muszą boleć, bowiem przez 90 minut to brzeżanie mieli przygniatającą przewagę. Nie potrafili jednak skierować futbolówki do siatki, kilkukrotnie zabrakło im sprytu w polu karnym, a swój „mecz życia” rozegrał też stojący między słupkami bramki gospodarzy Marcel Gruner.

W pierwszej części gry tych okazji nie było aż tak wiele, jak po zmianie stron, ale i tak to nasza drużyna była zdecydowanie bliżej otwarcia wyniku. Swoje okazje na gola mieli Dawid Poniewierski, Rafał Brusiło, Michał Kuriata i dwukrotnie Maksymilian Podgórski. To gospodarze zdobyli jednak bramkę po jednym z nielicznych wypadów w naszą szesnastkę. W 33. minucie LZS Piotrówka wykonywała rzut wolny. Dośrodkowaną piłkę zgrał jeden z zawodników rywali, a mocny strzał przy słupku z 10 metra zakończył się bramką Vitaliia Kiriakova.

Po zmianie stron musieliśmy gonić wynik i Stalowcy ruszyli do jeszcze bardziej zmasowanych ataków. Nasz zespół stworzył sobie tyle okazji, że można by obdzielić nimi kilka spotkań. Niestety zawsze brakowało albo szczęścia, albo pazerności w polu karnym. Na początku drugiej połowy przed dwiema świetnymi szansami stanął Maciej Rakoczy, którego główkę świetnie obronił Gruner, a chwilę później pomocnik żółto-niebieskich trafił w słupek. Niewiele do szczęścia z dystansu zabrakło Marcelowi Tupajowi, próbował także dwukrotnie Michał Sypek. Bardzo, bardzo blisko wyrównania był w 77. minucie Maksymilian Podgórski, lecz zamykając akcję z bliska nie trafił do siatki. W tym momencie nasi zawodnicy grali już z przewagą jednego zawodnika, bowiem w 73. minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) otrzymał Mateusz Lachowicz. W 81. minucie brzeżanie dopięli swego. Sprawy w swoje ręce wziął Jakub Kowalski, który płasko uderzył z 20 metra, doprowadzając do wyrównania. Kolejne minuty to oblężenie bramki gospodarzy, ale piłka nie chciała wpaść do siatki i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami, remisując 1:1.

Z takiego obrotu spraw zdecydowanie najmniej zadowoleni mogą być piłkarze Stali, którzy nie wykorzystali potknięcia Małejpanwii Ozimek (również remis z Piastem Strzelce Opolskie). Walka o awans trwa dalej, a przed nami niezwykle istotne z punktu widzenia tabeli starcie z KS iPrime Bogacica, która aktualnie jest liderem.