Rezerwy: Stal II Brzeg – Gazownik Wawelno 5:0

Kolejne wysokie zwycięstwo drużyny rezerw Stali Brzeg, dzięki któremu żółto-niebiescy są już o krok od awansu do Klasy Okręgowej.

Podopieczni Marka Zagórskiego potrzebują już tylko dwóch punktów, by zapewnić sobie awans (do zakończenia sezonu pozostało pięć kolejek). Niedzielny mecz z Gazownikiem Wawelno nie miał większej historii. Żółto-niebiescy dominowali przez pełne 90 minut, a decydujące były trzy minuty (pomiędzy 40. a 43.), kiedy to nasi piłkarze zdobyli aż trzy gole. Już przed tym fragmentem Stal prowadziła 1:0 po trafieniu Alexa Skakuna. Wspominany fragment przyniósł kolejne trzy bramki autorstwa Kamila Kopija, Mateusza Mozoły i ponownie Alexa Skakuna, dzięki czemu do przerwy rezultat brzmiał 4:0. W drugiej połowie do siatki trafił jeszcze Samuel Górniak i ostatecznie Stal II Brzeg pokonała swoich przeciwników 5:0.

Nasza drużyna już za tydzień może „przyklepać” sobie awans. Aby to się stało, potrzebuje zwycięstwa w starciu z Żubrami Smarchowice Śląskie, bądź też straty punktów KS-u Skarbimierz (nasi sąsiedzi grają w sobotę z Victorią Kościerzyce).