ZAPOWIEDŹ: Piast Strzelce Opolskie – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Przed Stalowcami pierwszy z czterech ostatnich meczów w tym sezonie, i patrząc na pozycję w tabeli - chyba najtrudniejszy. Brzeżanie w sobotę udadzą się do Strzelec Opolskich na pojedynek z Piastem.

Niedzielna strata punktów poważnie skomplikowała naszą sytuację, ale z pewnością walka o awans będzie trwała do samego końca i również Stalowcy do ostatniej kolejki nie złożą broni. Choć aktualnie plasujemy się na 3. pozycji, to nasi bezpośredni rywale w tej walce – Małapanew Ozimek i iPrime Bogacica – mają jeszcze w perspektywie mecz bezpośredni ze sobą. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale na pewno nie możemy sobie już pozwolić na kolejne utraty punktów.

Piast Strzelce Opolskie powstał stosunkowo niedawno, bo w 2002 roku jako Piast Nowa Wieś. Wcześniej w mieście funkcjonował klub Budowlani Strzelce Opolskie. Największym sukcesem naszych sobotnich rywali są występy w III lidze w sezonie 2013/14. Biało-niebiescy rozgrywają aktualnie siódmy z rzędu sezon na poziomie IV ligi. Minione rozgrywki zakończyli na 10. miejscu, a obecnie jest już niemal pewne, że będzie to lepsza pozycja.

Piast rozgrywa bowiem bardzo dobry i równy sezon. Podopieczni Macieja Kułaka punktowali dobrze jesienią (po tej części rozgrywek zajmowali 6. pozycję), a jeszcze lepiej czynią to wiosną. W drugiej połowie sezonu niebiesko-żółci przegrali bowiem tylko raz, i to dość sensacyjnie, 1:2 z LZS-em Domaszkowice. Oprócz tego nasi sobotni przeciwnicy wygrywali m.in. z Ruchem Zdzieszowice (3:0), a także urywali punkty Małejpanwii Ozimek (2:2) i Bogacicy (0:0). Takie rezultaty po prostu muszą budzić uznanie. Aktualny, łączny bilans ekipy ze Strzelec Opolskich to 11 wygranych, 9 remisów i 6 porażek, co składa się na 42 punkty i 5. miejsce w tabeli IV ligi. Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Beniamin Glinka – autor aż 16 trafień.

Najbliższy pojedynek będzie już trzecim w tym sezonie starciem Piasta ze Stalą. Poprzednie odbyły się jesienią, odpowiednio w IV lidze oraz 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Pierwsze z nich brzeżanie wygrali 2:1, z kolei pucharowe starcie przyniosło dogrywkę (w regulaminowym czasie było 2:2). W niej żółto-niebiescy rozbili przeciwników, ostatecznie zwyciężając aż 6:2.

Starcie Stali z Piastem będzie bez wątpienia jednym z najciekawszych pojedynków najbliższej serii gier. A dla naszego zespołu dodatkowo naprawdę ważnym, bo pokaże, jak żółto-niebiescy zareagują na stratę punktów z Karłowicami. Obyśmy na boisku w Strzelcach Opolskich zobaczyli Stal skuteczną, mądrą i odważną. Chłopaki mają jakość i jesteśmy przekonani, że zrobią wszystko, by pokazać ją w czterech ostatnich meczach sezonu. Walczymy do końca!

Spotkanie 27. kolejki IV ligi opolskiej Piast Strzelce Opolskie – Stal Brzeg jako sędzia główny poprowadzi pan Bartosz Żmuda. Pierwszy gwizdek na strzeleckim stadionie zabrzmi punktualnie o 17:00. Trzymajcie kciuki za naszych chłopaków!

27. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Piast Strzelce Opolskie – Stal Brzeg

18 maja 2024 r. (sobota), godz. 17:00

Stadion MOSiR w Strzelcach Opolskich, ul. Strzelców Bytomskich 2a

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn