ZAPOWIEDŹ: LZS Piotrówka – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W meczu 23. kolejki IV ligi opolskiej nasi zawodnicy zmierzą się z będącą w dole tabeli, ale rozpędzoną ostatnio ekipą LZS-u Piotrówka.

Klub naszych rywali powstał w 1951 roku, jednak do momentu pojawienia się w nim Ireneusza Strychacza był typowo wiejską drużyną, rywalizującą w B-klasie. Zespół ze wsi liczącej nieco ponad 1000 mieszkańców od 2006 roku zaczął piąć się szczebel po szczebelku, w 2010 roku meldując się już w III lidze. LZS Piotrówka robiła wówczas furorę, ściągając do siebie pokaźne grono zawodników z Afryki. Po kilku latach gry na wyższym poziomie, zespół zaliczył dwa spadki z rzędu. Od trzech sezonów LZS występuje ponownie w IV lidze, a poprzednie rozgrywki zakończył na niezłej, 8. pozycji.

Przed startem sezonu 2023/24 zespół przeszedł spore zmiany kadrowe i aktualnie walczy o utrzymanie w IV lidze. Po jesieni LZS plasował się na 13. miejscu z dorobkiem 16 punktów. Słaby start rundy rewanżowej poskutkował zmianą trenera – Sławomira Sieńczewskiego zastąpił Damian Krajanowski – i od połowy marca ekipa z Piotrówki rozpędziła się, wygrywając 3 z ostatnich 5 pojedynków, a także przegrywając minimalnie z Ruchem Zdzieszowice i Małąpanwią Ozimek. Gospodarze sobotniego starcia są więc zdecydowanie na fali wznoszącej. Aktualnie LZS Piotrówka jest na 12. miejscu w tabeli, mając na koncie 25 oczek (8 wygranych, 1 remis i 13 porażek, bramki 30:54). Najlepszym strzelcem naszych przeciwników jest Herve Bostan Amani – autor 13 goli.

To będzie 6. w historii pojedynek pomiędzy brzeską Stalą a LZS-em Piotrówka. Dotychczas żółto-niebiescy wygrali dwa mecze z tym rywalem, a poprzednie wspominamy w osobnym artykule – TUTAJ.

Nasi zawodnicy szykują się na wymagający pojedynek. Gospodarze mają w swoich szeregach kilku dobrych zawodników, a ostatnie występy i wyniki „na styku” z ekipami z czołówki wskazują, że z pewnością rywale postarają się sprawić niespodziankę. Obie drużyny walczą jednak o zupełnie inne cele i mamy nadzieję, że będący na 2. miejscu w tabeli Stalowcy pokażą swoje umiejętności i przywiozą do Brzegu tak cenne 3 punkty.

Spotkanie 23. kolejki IV ligi LZS Piotrówka – Stal Brzeg zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Piotrówce. Arbitrem głównym tego pojedynku będzie pan Przemysław Wadas. Trzymajcie kciuki za żółto-niebieskich!

23. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

LZS Piotrówka – Stal Brzeg

27.04.2024 (sobota), godz. 17:00

Stadion w Piotrówce

fot. Przemysław Nijakowski

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn