Historia bezpośrednich spotkań Stali z LZS-em Piotrówka

Przed nami 6. w historii pojedynek pomiędzy brzeską Stalą a LZS-em Piotrówka. Dotychczas żółto-niebiescy wygrali dwa mecze z tym rywalem.

Wszystkie wcześniejsze starcia miały miejsce na poziomie IV ligi opolskiej. Pierwszy mecz odbył się w sezonie 2009/10, kiedy to nasi rywale szli od zwycięstwa do zwycięstwa i pewnie wywalczyli awans do III ligi. Również w pojedynkach ze Stalą LZS Piotrówka pokazał siłę, wygrywając na własnym terenie 3:1, a w Brzegu (co ciekawe, na boisku ALTIS przy II Liceum Ogólnokształcącym) 4:1.

Na kolejne mecze czekaliśmy do sezonu 2014/15. Tym razem obie ekipy walczyły o awans. W Piotrówce Stalowcy nie dali rywalom żadnych szans, zwyciężając 3:0. Na Stadionie Miejskim w Brzegu padł natomiast remis 1:1, który żadnej z ekip ostatecznie nie satysfakcjonował. Na koniec sezonu cieszyli się jednak rywale, bo to oni – wyprzedzając Polonię Głubczyce i właśnie brzeską Stal – wywalczyli awans do III ligi.

Ostatnie starcie miało miejsce we wrześniu 2023 roku. Rozpoczęło się ono fatalnie dla brzeżan – od gola w 2. minucie Bostana Amaniego po stałym fragmencie gry. Później zdecydowaną przewagę mieli nasi zawodnicy, czego efektem były kolejne bramki. Do przerwy po trafieniach Maksymiliana Podgórskiego i Macieja Rakoczego Stalowcy prowadzili 2:1, a po zmianie stron wynik ustalili Michał Szymczyk i ponownie Rakoczy. Stal wygrała z LZS-em Piotrówka 4:1.

Łączny bilans meczów to dwa zwycięstwa Stali, jeden remis i dwie wygrane Piotrówki (bramki 10:9).