Odra II Opole – Stal Brzeg 0:4

Piłkarze Stali Brzeg pewnie i wysoko pokonali na wyjeździe drugą drużynę Odry Opole i pozostali liderem czwartoligowej tabeli.

Ten mecz był dla nas niewiadomą, bowiem opolanie mogli wystąpić wzmocnieni zawodnikami z I-ligowej kadry. Tak też się stało i w szeregach niebiesko-czerwonych zobaczyliśmy m.in. reprezentanta Estonii Artura Pikka, Konrada Nowaka, Macieja Wróbla czy Vittorio Continellę. Brzeżanie nie przestraszyli się jednak rywali i rozegrali to spotkanie sprytnie, mądrze i na własnych warunkach, a przede wszystkim znakomicie je sobie ustawili. Choć w pierwszych minutach zespoły zagrały raczej asekuracyjnie i „badały się”, to już w 13. minucie Michał Szymczyk zdołał otworzyć wynik. Kolejne gole padały już chwilę później. W 20. minucie Patryk Drożyński trafił na 2:0, a już cztery minuty później nasz snajper ustrzelił dublet. Stalowcy byli wyjątkowo wyrachowani i na przerwę schodzili przy wyniku 3:0.

W drugiej połowie gospodarze próbowali jeszcze wrócić do gry, zdobywając bramkę na 1:3, ale nie mieli zbyt wielu okazji. Najbliżej byli tuż po zmianie stron, gdy trafili w słupek. Obramowanie bramki obił też Jakub Chołast po stronie Stali. Mądra i cierpliwa gra brzeżan przyniosła im jeszcze jednego gola. W 81. minucie hat-tricka na swoim koncie zapisał Patryk Drożyński, który w ten sposób podsumował swój znakomity występ. Stal wygrała w Opolu 4:0 i nadal jest liderem IV ligi opolskiej.