ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Piast Strzelce Opolskie

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Runda jesienna IV ligi opolskiej zbliża się ku końcowi. W sobotę nasi zawodnicy w ramach 12. serii gier zmierzą się z zespołem Piasta Strzelce Opolskie, który plasuje się w górnej części tabeli.

Piast Strzelce Opolskie powstał stosunkowo niedawno, bo w 2002 roku jako Piast Nowa Wieś. Wcześniej w mieście funkcjonował klub Budowlani Strzelce Opolskie. Największym sukcesem naszych sobotnich rywali są występy w III lidze w sezonie 2013/14. Biało-niebiescy rozgrywają aktualnie siódmy z rzędu sezon na poziomie IV ligi. Minione rozgrywki zakończyli na 10. miejscu, ale w tym sezonie podopieczni Macieja Kułaka mierzą wyżej.

Latem kadra zespołu została lekko przewietrzona. Nadal jest ona oparta na młodzieży i tą drogą w Strzelcach Opolskich zamierzają podążać. Pomaga w tym również ciągłość pracy trenera Kułaka.

Odeszli: Krzysztof Kielan, Maciej Ploch, Bartosz Kryś, Tobiasz Kusz (wszyscy z drużyny juniorów), Benjamin Glinka (wznowił treningi), Marcin Rekus (Orzeł Miedary), Michał Wroński (Szczekowianka Jaworzno).

Odeszli: Patryk Kałka (Ruch Zdzieszowice), Michał Wastag (Rzemiosło Dziewkowice), Rustam Mitin (Stal Zawadzkie), Vitalii Abramov, Denis Pietrzak, Daniel Olechnowicz, Kyrylo Sukhomlynov, Vitalii Abramov (wszyscy Victoria Żyrowa), Jakub Mika (Piast Gliwice), Mateusz Dłutowski (nie wznowił treningów), Przemysław Trytko (koniec kariery), Tomasz Tomasik (szuka klubu), Mateusz Popanda (zrezygnował z powodów osobistych).

Piast w tym sezonie prezentuje się bardzo solidnie, szczególnie patrząc przez pryzmat tego, iż niemal wszystkie dotychczasowe spotkania musiał rozgrywać na wyjazdach, ze względu na modernizację swojego obiektu. Nasi najbliżsi rywale wygrali 4 spotkania, 4 zremisowali i 3 przegrali (bramki 18:14). Dorobek 16 oczek plasuje drużynę ze Strzelec Opolskich na 7. miejscu w czwartoligowej tabeli. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy Macieja Kułaka jest Beniamin Glinka – autor 10 trafień.

Sobotni pojedynek będzie 10. meczem w historii pomiędzy Stalą a Piastem. Wcześniejsze spotkania przybliżamy w osobnym artykule, który możemy znaleźć TUTAJ.

Bez wątpienia czeka nas kolejna ciężka bitwa o ligowe punkty. W IV lidze nikt łatwo skóry nie sprzedaje, o czym przekonaliśmy się już nie raz. Zespół Piasta już niejednokrotnie urywał w tym sezonie oczka (chociażby Małejpanwii Ozimek i Ruchowi Zdzieszowice) i z pewnością liczy na sprawienie kolejnej niespodzianki, tym razem w Brzegu. My wierzymy jednak w zespół żółto-niebieskich i mamy nadzieję, że podopieczni Pawła Schmidta zanotują ósme zwycięstwo w sezonie. Będzie o to łatwiej przy nieocenionym wsparciu naszych kibiców – do zobaczenia na trybunach!

12. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – Piast Strzelce Opolskie

21.10.2023 (sobota), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn