Zwycięska inauguracja. Stal Brzeg – Chrobry II Głogów 1:0

Widownia:
550
Kartki żółte:
1

Mamy pierwsze trzy punkty w nowym sezonie! Piłkarze Stali w 1. kolejce III ligi po dramatycznej końcówce pokonali rezerwy Chrobrego Głogów 1:0. Zwycięską bramkę w 88. minucie zdobył Maksymilian Podgórski.

Przez pełne 90 minut na murawie oglądaliśmy zdecydowaną dominację Stalowców. Najwyraźniej taki był plan gości, aby ustawić się „nisko” i ewentualnie wyczekiwać swoich okazji w kontratakach, z tym że nawet po szybkich akcjach nie stworzyli oni sobie żadnej sytuacji.

Okazje bramkowe dla żółto-niebieskich mnożyły się zarówno w I, jak i II połowie, lecz albo brzeżanom brakowało precyzji, albo kapitalnie bronił stojący w bramce Chrobrego Szafer. Tak naprawdę to on utrzymał głogowian „przy życiu” do 88. minuty, bo ekipa Stali napierała na bramkę przeciwników od samego początku. W pierwszych minutach dwie próby podjął Leończyk, obie nieskuteczne. W 15. minucie „Leon” na lewym skrzydle wycofał futbolówkę do będącego w polu karnym Bronisławskiego, ale ponownie spisał się Bartosz Szafer. Przyjezdni sprawdzili czujność Miłosza Jaskuły raz, w 30. minucie, ale nasz bramkarz dobrze poradził sobie z uderzeniem Wojciechowskiego. Zdecydowanie bliżej było gola dla Stali. Michał Kuriata, Michał Sypek, czy Dominik Bronisławski nie zdołali jednak znaleźć drogi do siatki.

Po zmianie stron obraz meczu wyglądał bardzo podobnie. Żółto-niebiescy stwarzali sobie kolejne okazje, ale piłka jak zaczarowana nie chciała przekroczyć linii bramkowej. Próbował Czajkowski, Celuch, Sypek, Bronisławski, z takim samym skutkiem, jak w pierwszej połowie. Po stronie rywali najaktywniejszy był Wojciechowski, lecz Jaskuła nie dał się zaskoczyć. Czas upływał i wydawało się, że bijemy głową w mur, kiedy nadeszła 88. minuta. Na prawym skrzydle dośrodkował Maciej Matusik, a w szesnastce najwyżej wyskoczył Maksymilian Podgórski, który strzałem głową sprawił sobie piękny urodzinowy prezent, a brzeżanom zapewnił trzy punkty.

Naszemu zespołowi należą się wielkie gratulacje za walkę do końca. To nie było łatwe spotkanie, ale żółto-niebiescy pokazali dużą klasę i za swój upór zostali nagrodzeni w końcówce. Brawo chłopaki i oby podobnie to wyglądało w całym nowym sezonie!