ZAPOWIEDŹ: Stal II Brzeg – Czarni Otmuchów

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

To będzie weekend pełen sportowych emocji. Oprócz sobotniego meczu naszych III-ligowców, w niedzielę do gry powróci również nasza druga drużyna, która rozpocznie rywalizację w wojewódzkim Pucharze Polski.

Podopieczni Damiana Dziury od kilku tygodni przygotowują się do startu rozgrywek, choć pierwszy ligowy mecz czeka ich dopiero za dwa tygodnie. W międzyczasie młodzi Stalowcy rozgrywają sparingi, których rezultaty prezentują się całkiem obiecująco. Stal II pokonała KS Skarbimierz 4:1 oraz Burzę Chwalibożyce 7:3, a także zremisowała 3:3 z Sokołem Niemodlin. Kadra zespołu nieco się zmieniła, głównie za sprawą tego, że uzupełnili ją zawodnicy kończący wiek juniora młodszego.

Pucharowy rywal naszego zespołu, Czarni Otmuchów to ekipa z klasy okręgowej. W minionym sezonie podopieczni Tomasza Raka z trudem uniknęli spadku o poziom niżej. Dopiero po kapitalnej rundzie wiosennej młody zespół Czarnych zapewnił sobie utrzymanie, kończąc rozgrywki na 11. pozycji, a do tego wygrywając klasyfikację „Opolska młodzież na plus”, a więc odpowiednik „Pro Junior System”.

W przedsezonowych sparingach drużyna Czarnych wygrywała z Sokołem Niemodlin (5:0) oraz Metalowcem Łambinowice (5:2), a także przegrała 0:1 z Unią Tułowice. W zespole naszego przeciwnika zaszło kilka zmian, a wzmocnili go m.in. Marcel Szeląg i Artur Szeląg (obaj Atom Grądy Malerzowice Małe), Tomasz Fujarczuk (GLKS Kamiennik) czy Wojciech Ilasz (LZS Kastor Jasienica Górna). Czarnych nie będzie już reprezentował za to m.in. doświadczony Jarosław Chodorski.

Zwycięzca tego pojedynku w kolejnej fazie wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzy się z lepszym z pary Fortuna Głogówek/LZS Ligota Turawska. Serdecznie zapraszamy w niedzielę na Stadion Miejski w Brzegu, by sprawdzić, jak na tle wyżej notowanego zespołu poradzą sobie młodzi piłkarze Stali. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku naszego stadionu, a jego początek zaplanowano na godzinę 16:00.

1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Stal II Brzeg – Czarni Otmuchów

07.08.2022 (niedziela), godz. 16:00

Stadion Miejski w Brzegu (boisko boczne)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn