Sparing nr 5: Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W przedostatnim meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej Stalowcy zagrają z wiceliderem III ligi - rezerwami Śląska Wrocław.

Zimowy okres przygotowawczy ma to do siebie, że jest długi i dyspozycja zespołów w poszczególnych sparingach faluje, w zależności od tego, jak duże obciążenia sztab szkoleniowy zaserwował zawodnikom w danym tygodniu. W przypadku żółto-niebieskich forma w ostatnich dwóch meczach zdecydowanie zwyżkowała i liczymy na to, że ten trend nadal będzie podtrzymany. Czeka nas jednak trudne zadanie, bo rezerwy Śląska Wrocław to wicelider III ligi i najwyżej notowany spośród naszych zimowych sparingpartnerów.

Wrocławianie w poprzednich rozgrywkach spadli z II ligi, ale obecnie walczą o powrót na ten szczebel. Nasi piątkowi przeciwnicy mają za sobą bardzo dobrą rundę jesienną, po której plasują się na 2. pozycji w tabeli III ligi z dorobkiem 38 oczek (11 zwycięstw, 5 remisów i tylko 2 porażki). Czteropunktowa strata do Rekordu Bielsko-Biała to dystans, który w drugiej części sezonu jest jak najbardziej do zniwelowania. Najlepszym strzelcem Śląska II Wrocław jest Jakub Lutostański, autor 9 ligowych trafień, który w nagrodę zimą przebywał na zgrupowaniu w Chorwacji z ekstraklasowym zespołem WKS-u.

W dotychczas rozegranych grach kontrolnych podopieczni Michała Hetela wygrali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 5:0 i Lechem II Poznań 1:0, a także doznali czterech porażek: z Banikiem B Ostrawa (0:2), Zagłębiem II Lubin (1:3), ŁKS-em II Łódź (0:1) i Skrą Częstochowa (0:1).

Piątkowy pojedynek Stali Brzeg z rezerwami Śląska Wrocław zostanie rozegrany na boisku w podwrocławskim Kiełczowie. Start o godzinie 11:00.

Sparing nr 5

Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg

16.02.2024 (piątek), godz. 11:00

Boisko w Kiełczowie, ul. Leśna 3

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn