Sparing: Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 3:0

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Wicelider III ligi był zdecydowanie lepszy w piątkowym sparingu rozegranym w Kiełczowie.

Był to zdecydowanie najmocniejszy przeciwnik Stali w 2024 roku. Wrocławianie wyszli na boisko bardzo zdeterminowani, a w szeregach WKS-u nie brakowało zarówno zdolnej młodzieży, jak i doświadczonych piłkarzy – byli chociażby ligowy weteran Mariusz Pawelec czy młody talent, ściągnięty z Wenezulei Lewuis Pena.

Od początku zarysowała się dosyć wyraźna dominacja gospodarzy, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy futbolówce. Gol dla Śląska II Wrocław padł jednak nie po składnej akcji, a dosyć przypadkowo, po rzucie rożnym. W 18. minucie w zamieszaniu w naszym polu karnym futbolówkę uderzył Jezierski, ta odbiła się jeszcze od jednego ze Stalowców i wpadła do siatki. Brzeżanie próbowali czekać na swoje okazje po kontratakach, lecz nie mieli ku temu zbyt wielu okazji. Po jednym z nich groźnie strzelił Maksymilian podgórski, ale dobrze interweniował golkiper przeciwników.

W drugiej połowie nasi zawodnicy chcieli zagrać nieco odważniej i mieli kilka szans, lecz byli nieskuteczni. Swoją dobrą grę i skuteczność potwierdzili natomiast wrocławianie. Już w 49. minucie, ponownie po stałym fragmencie gry do siatki trafił Mariusz Pawelec. Strzelanie w 80. minucie zamknął Matuszewski, wykorzystując sytuację sam na sam i ustalając rezultat na 3:0. Po stronie Stali najbliżej bramki ponownie był Maksymilian Podgórski, który niemal wykorzystał techniczny błąd bramkarza rywali przy przyjmowaniu piłki.

To był bardzo pożyteczny sprawdzian dla naszych zawodników i sztabu szkoleniowego, gdyż pokazał nam, w których elementach gry jest jeszcze sporo do poprawy. Mamy jednocześnie świadomość, że mierzyliśmy się z kandydatem do awansu do II ligi, dlatego nie zwieszamy głów i pracujemy dalej. Przed nami ostatnie dwie gry kontrolne – oprócz sobotniej, wyjazdowej potyczki z Polonią/Stalą Świdnica, w środę (21 lutego) o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Brzegu zmierzymy się w sparingu ze Startem Namysłów.

Sparing nr 5

Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 3:0

bramki: Jezierski 18′, Pawelec 49′, Matuszewski 80′

Stal: Zawodnik testowany – Sztylka, Tupaj, Kowalski, Brusiło, Szymczyk, Rakoczy, Hawryło, Poniewierski, Podgórski. W II połowie grali również: Firek, Zender, Kudra, Bujakiewicz, Chołast i zawodnik testowany. Trener Paweł Schmidt.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn