Miasto Brzeg wspiera sport

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W lutym Urząd Miasta w Brzegu przyznał dotacje w ramach "otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej" na 2024 rok.

Miasto Brzeg corocznie przeznacza znaczne środki na wsparcie klubów sportowych w Brzegu, będąc tym samym największym mecenasem sportu w naszym mieście. W roku 2024 Brzeskie Towarzystwo Piłkarskie Stal Brzeg otrzymało 330 000 złotych (w ubiegłym, 2023 roku było to 325 000 zł).

Gmina Brzeg jest największym partnerem brzeskiej Stali, a poprzez przekazywane środki znacznie przyczynia się do rozwoju klubu i popularyzacji sportu wśród brzeskiej młodzieży. Przypominamy, iż BTP Stal Brzeg oprócz drużyny seniorów prowadzi także Akademię Piłkarską, w której pod okiem kilkunastu trenerów trenuje blisko 200 młodych piłkarzy. O jakości szkolenia Akademii świadczy „brązowa gwiazdka” otrzymana w ramach Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN, a także liczne sukcesy – w samym 2023 roku były to chociażby 3. miejsce w województwie ekipy juniorów młodszych czy świetne półrocze w wykonaniu zespołu rezerw, w którym występują zawodnicy w wieku juniora (2. miejsce w A-klasie, na dziś premiowane awansem do Okręgówki). Pierwsza drużyna seniorów w 2023 roku, dzięki wygraniu wojewódzkiego Pucharu Polski rywalizowała na szczeblu centralnym Fortuna Pucharu Polski, dochodząc do II rundy i tocząc bój z ekstraklasową Wartą Poznań.

Oprócz wsparcia finansowego nasze zespoły dziecięce, młodzieżowe i seniorskie mogą korzystać też ze świetnej bazy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu, jaką jest brzeski stadion. Dzień w dzień na obiektach MOSIR-u trenują młodzi piłkarze, którzy są przyszłością brzeskiego futbolu i mamy nadzieję, że ich dalszy rozwój przyczyni się do wielu sukcesów.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i jesteśmy przekonani, że wszystkie nasze drużyny będą godnie reprezentować miasto Brzeg w 2024 roku. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, który od lat przekazuje znaczne środki na wspieranie brzeskich klubów sportowych.

fot. Urząd Miasta w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn