ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – KS iPrime Bogacica

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Przed nami absolutny hit 24. kolejki IV ligi opolskiej. Na Stadionie Miejskim w Brzegu zmierzą się ze sobą lider - KS iPrime Bogacica z wiceliderem - Stalą Brzeg.

KS iPrime Bogacica jako klub funkcjonuje od 1946 roku. Zespół przez zdecydowaną większość czasu w XXI wieku występował w B-klasie (grał tam jeszcze do 2019 roku!), a dopiero w ostatnich latach zaczął się piąć po szczeblach rozgrywkowych. Dwa lata temu do awansu do IV ligi naszym rywalom brakło jedynie punktu, zaś w minionym sezonie podopieczni Michała Buły nie zostawili ligowej konkurencji żadnych szans. Bogacica wygrała 29 meczów w Klasie Okręgowej, tylko jeden zremisowała i z ogromną przewagą nad wiceliderem oraz robiącym wrażenie bilansem bramkowym (132:21) zapewniła sobie promocję do IV ligi opolskiej. W tych rozgrywkach nasi środowi rywale robią prawdziwą furorę.

Bogacica weszła do nowej ligi z niesamowitym rozpędem i wraz z upływem sezonu nasi rywale wcale nie zwolnili. Już po rundzie jesiennej KS iPrime plasował się na najniższym stopniu podium, tracąc zaledwie jeden punkt do Stali i trzy do Małejpanwii Ozimek. W przerwie zimowej w zespole nie doszło do zbyt wielu zmian, bo i nie było takiej potrzeby. Oprócz delikatnego wzmocnienia kadry, do sztabu szkoleniowego dołączył również Tomasz Chatkiewicz, który został asystentem I trenera.

Przybyli: Marcel Jantos, Emanuel Stein (obaj LZS Kujakowice), Paweł Chałubiec (Zawisza Łęka Opatowska), Michał Kojder (wznowił treningi).

Odeszli: Tobiasz Moś (LKS Jankowy), Łukasz Panek (Motor Praszka), Michał Wasser (LZS Starościn).

Na wiosnę KS iPrime Bogacica jest najlepiej punktującą drużyną w całych rozgrywkach. Środowi goście w drugiej części sezonu wygrali 7 meczów i zremisowali tylko raz. To w ekipie Michała Buły występuje najlepszy strzelec IV ligi opolskiej (autor 26 goli), to ten zespół ma również zdecydowanie najkorzystniejszy bilans spotkań wyjazdowych (10 zwycięstw i 1 remis). Wrażenie robią także wysokie wygrane osiągane w lidze (8:0 z Pogonią Prudnik, 8:1 z LZS-em Domaszkowice czy 5:0 w Piotrówce). Trzeba więc przyznać, że zespół z Bogacicy solidnie zapracował sobie na miano lidera IV ligi opolskiej. Łączny bilans to 18 zwycięstw, 3 remisy i tylko 2 porażki, co składa się na dorobek 57 punktów (bramki 83:23).

Dotychczas Stal mierzyła się z zespołem Bogacicy dwukrotnie. Za pierwszym razem miało to miejsce w ramach finału wojewódzkiego Pucharu Polski w maju 2023 roku. Brzeżanie po bramkach Maksymiliana Podgórskiego (dwóch), Michała Maja i Daniela Morysa, a także honorowym trafieniu Miłosza Reischa dla rywali wygrali pewnie 4:1. Znacznie bardziej zacięte było ostatnie spotkanie, rozegrane w październiku już na poziomie IV ligi. Podopieczni Pawła Schmidta po golach Macieja Rakoczego i Jakuba Kowalskiego prowadzili już 2:0. Wszystko odmieniła jednak 28. minuta i czerwona kartka dla Rafała Brusiło. Kontaktowa bramka Pieloka w 60. minucie i wyrównujący gol w 90+6′ sprawiły, że oba zespoły podzieliły się punktami.

Przed nami niewątpliwie jeden z najciekawszych i najcięższych wagowo meczów w tym sezonie. Jego wynik może zadecydować o losach jednej czy drugiej drużyny w dalszej części sezonu, tym bardziej, że ścisk w czołówce tabeli jest bardzo duży. Ewentualne zwycięstwo pozwoli brzeżanom przeskoczyć gości i awansować na fotel lidera. Łatwo nie będzie, bo dokonania ekipy z Bogacicy w tym sezonie muszą budzić szacunek, ale jesteśmy przekonani, że żółto-niebiescy na własnym obiekcie są w stanie zgarnąć komplet oczek.

Spotkanie 24. kolejki IV ligi opolskiej Stal Brzeg – KS iPrime Bogacica jako sędzia główny poprowadzi pan Szymon Mendla. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszego zespołu w tym arcyważnym meczu, przypominając zarazem, że bramy stadionowe otworzymy na godzinę przed pierwszym gwizdkiem – o 12:00. Do zobaczenia!

24. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – KS iPrime Bogacica

1 maja 2024 (środa), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn