ZAPOWIEDŹ: Stilon Gorzów – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Zawodnicy Stali w sobotę będą mieli okazję do rehabilitacji za fatalny derbowy występ. Wyjazdowe starcie ze Stilonem będzie ważne również z perspektywy tabeli, bowiem gorzowianie mają tylko pięć punktów więcej od żółto-niebieskich.

Klub Stilon Gorzów powstał w 1947 roku i jest jednym z najbardziej zasłużonych zespołów piłkarskich występujących w naszej lidze. Do największych sukcesów w historii biało-niebieskich należą dwukrotne zajęcie 3. miejsca na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce (dawna II liga, lata 80. ub. wieku), a także półfinał Pucharu Polski w 1992 roku. Jeszcze kilkanaście lat temu Stilonowcy występowali w I lidze, lecz wskutek problemów finansowych klub w 2011 roku został rozwiązany. Po reaktywacji gorzowianie krążą pomiędzy III ligą a IV. W ubiegłym sezonie Stilon wygrał swoje rozgrywki i awansował na trzeci poziom rozgrywkowy, mając znaczną przewagę nad pozostałymi drużynami (bilans 28-3-3, 24 punktów przewagi nad drugą Odrą Nietków).

Biało-niebiescy mieli za sobą dosyć udaną rundę jesienną, gdyż zakończyli ją „nad kreską”, a to dla beniaminka mimo wszystko dobry rezultat. Podopieczni Karola Gliwińskiego przezimowali na 12. pozycji w tabeli z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową. Zapewne dlatego też w przerwie między rundami kadra Stilonu doznała jedynie kosmetycznych zmian. Po stronie wzmocnień należy wyróżnić 34-letniego Białorusina Artema Vaskova, który ma na swoim koncie ponad 200 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim rodzimym kraju. Oprócz niego do zespołu trafili Bartosz Przybysz (Mławianka Mława), Damian Szałas (Lubuszanin Drezdenko) oraz Radosław Śledzicki (Lublinianka Lublin). Gorzów Wielkopolski opuścili natomiast m.in. Kacper Rosa (Motor Lublin) i Filip Łaźniowski (Dąb Dębno).

Póki co wiosną Stilon punktuje bardzo solidnie – nasi sobotni rywale w 2023 roku wygrali dwukrotnie (3:2 z Górnikiem II Zabrze i 2:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry) oraz dwukrotnie przegrali (1:3 ze Ślęzą Wrocław i 1:2 z Chrobrym II Głogów), a także bezbramkowo zremisowali z Rakowem II Częstochowa. To wszystko składa się na 11. pozycję w tabeli i dorobek 26 punktów (7 zwycięstw, 5 remisów, 10 porażek, bramki 32:38). Biało-niebiescy zdecydowanie nie są drużyną swojego boiska, bowiem na własnych śmieciach zdobyli tylko 10 oczek. Najlepszym strzelcem gorzowskiej ekipy jest zawodnik z przeszłością w ekstraklasie, Emil Drozdowicz (14 goli).

W sobotę Stal zagra ze Stilonem po raz szósty w historii. Przebieg poprzednich meczów przybliżamy w osobnym artykule TUTAJ.

Przed Stalowcami najdłuższy wyjazd w tym sezonie. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze przywiozą z niego punkty i sprawią swoim kibicom wspaniały prezent świąteczny. Liczymy na pokazanie sportowej złości i charakteru, a wtedy powinno być dobrze, bo nasi chłopcy w piłkę grać potrafią i wiosną już niejednokrotnie to potwierdzali.

Mecz 23. kolejki III ligi: Stilon Gorzów – Stal Brzeg jako sędzia główny poprowadzi pan Daniel Kwiecień ze Szczecina. Wszystkich kibiców zachęcamy do trzymania kciuków za żółto-niebieskich oraz oglądania transmisji PPV, którą przeprowadzą gospodarze – szczegóły już wkrótce.

23. kolejka III ligi (grupa 3)

Stilon Gorzów – Stal Brzeg

08.04.2023 (sobota), godz. 16:00

Stadion w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Olimpijska 1

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn