Historia pojedynków Stali Brzeg ze Stilonem Gorzów

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W sobotę brzeska Stal na wyjeździe zmierzy się z ekipą Stilonu Gorzów Wielkopolski. Będzie to szósty w historii pojedynek pomiędzy tymi zespołami.

Pierwsze spotkania miały miejsce w sezonach 2017/18 i 2018/19 na szczeblu III ligi. Starcie numer 1 odbyło się w sierpniu 2017 roku. Wówczas Stal udała się do Gorzowa Wielkopolskiego po świetnym starcie sezonu (dwa mecze, dwa zwycięstwa, bilans bramek 8:0) i niestety została zastopowana przez rywali. Ekipa prowadzona przez Krystiana Pikausa źle weszła w mecz i po 30 minutach przegrywała 1:3. Po zmianie stron złapaliśmy jeszcze kontakt, lecz nie udało się zdobyć trzeciej bramki i rywale wygrali 3:2.

Kolejne starcia układały się już znacznie lepiej. W rundzie wiosennej tamtego sezonu walcząca o awans do II ligi Stal wygrała ze Stilonem 2:1. W kolejnych rozgrywkach pojedynki z gorzowianami były już wyjątkowo jednostronne – brzeżanie wygrywali je 4:0 i 3:0, a nasi sobotni przeciwnicy ostatecznie spadli z ligi.

Jesienią w Brzegu triumfowali nasi przeciwnicy. To Stal prowadziła grę przez zdecydowaną większość spotkania, lecz nieliczny wypad Stilonu w 38. minucie zakończył się trafieniem Emila Drozdowicza. Po zmianie stron żółto-niebiescy dążyli do odwrócenia rezultatu, ale sprawy skomplikowała czerwona kartka dla Miłosza Jaskuły. Zamiast wyrównania, był za to drugi gol dla przyjezdnych autorstwa Maksyma Bohdanowa. Ostatecznie gorzowianie wygrali 2:0.

Łącznie w pięciu meczach Stal wygrała trzykrotnie, natomiast dwa razy górą byli piłkarze Stilonu (bilans bramek: 11:6 na korzyść żółto-niebieskich).

Historia bezpośrednich spotkań:

15.08.2017: Stilon Gorzów – Stal Brzeg 3:2 (bramki: Świtaj 3 – Zalewski, Nowacki)

24.03.2018: Stal Brzeg – Stilon Gorzów 2:1 (Bronisławski, Gajda – Zakrzewski)

22.09.2018: Stal Brzeg – Stilon Gorzów 4:0 (Gajda 3, Cieślik)

01.05.2019: Stilon Gorzów – Stal Brzeg 0:3 (Horański, Celuch, Chodyga)

03.09.2022: Stal Brzeg – Stilon Gorzów 0:2 (Drozdowicz, Bohdanow)