ZAPOWIEDŹ: Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Od pucharowego starcia w Zdzieszowicach, piłkarze Stali rozpoczną drugą część sezonu 2023/24.

Przed nami bardzo emocjonujące pół roku. Żółto-niebiescy są bowiem w grze zarówno o awans do III ligi (na dziś są tuż za plecami lidera z Ozimka), jak i wciąż rywalizują w wojewódzkim Pucharze Polski, którego to trofeum jesteśmy obrońcami. Niedzielny pojedynek otworzy drugie półrocze – mamy nadzieję, że obfitujące w sukcesy.

Powstały w 1946 roku klub sportowy w Zdzieszowicach jako „Anna”, a następnie „Unia”, dopiero od 1965 roku funkcjonuje jako „Ruch” Zdzieszowice. Drużyna piłkarska popularnie nazywana „Zdzichami” największe sukcesy odnosiła w XXI wieku, w latach 2010-2014 występując na poziomie II ligi, a rozgrywki 2011/12 kończąc nawet na 5. miejscu w tabeli. Tamten sezon był niesamowicie udany dla naszych sobotnich rywali, bowiem w Pucharze Polski dotarli oni aż do ćwierćfinału, eliminując po drodze m.in. Jagiellonię Białystok. Po sześciu latach spędzonych w III lidze władze klubu podjęły trudną decyzję o wycofaniu się z rozgrywek i rozpoczęciu zmagań poziom niżej. Od tego momentu Ruch rywalizuje na poziomie IV ligi opolskiej, rokrocznie plasując się na podium tabeli.

W poprzednim sezonie zdzieszowiczanie zajęli 2. pozycję, a obecnie, na półmetku bieżących rozgrywek plasują się na 4. miejscu. 32 zdobyte punkty (bilans 10 zwycięstw, 2 remisów i 3 porażek, bramki 45:26) sprawiają, że Ruch nadal może włączyć się do walki o awans. Sześciopunktowa strata do Małejpanwii Ozimek nie jest dystansem, którego nie da się nadrobić.

Zimą Ruch solidnie przepracował okres przygotowawczy, choć klubowa strona internetowa nie informuje o transferach z klubu i do klubu. Na pewno bardzo istotny jest powrót do gry po wielu miesiącach przerwy doświadczonego Łukasza Damrata. Zespół wzmocnił również, przychodzący ze Startu Jełowa James Kosia-Fomba. Zdzichy rozegrały również kilka sparingów: wygrane ze Startem Jełowa 6:0, remisy z LZS Walce (0:0) i Ruchem Radzionków (3:3), a także przegrane z MKS-em Kluczbork (0:5), LKS-em Bełk (0:4) i juniorami odry Opole (1:4).

Zarówno Stal, jak i Ruch bardzo dobrze radzą sobie w obecnej edycji wojewódzkiego Pucharu Polski. Nasi przeciwnicy na drodze do ćwierćfinału wygrywali kolejno z LZS-em Piotrówka (6:1), Union Ujazd (6:1) i OKS-em Olesno (5:1), natomiast żółto-niebiescy pokonywali Naprzód Jemielnica (11:0), LZS Starowice (2:1) i Piasta Strzelce Opolskie (6:2).

Sobotni mecz będzie 11. w historii pojedynkiem pomiędzy Stalą a Ruchem (przebieg wcześniejszych meczów opisaliśmy TUTAJ). Jesienią, w meczu ligowym wygraliśmy ze „Zdzichami” 3:1.

Rundę wiosenną zaczynamy od bardzo ciekawego i emocjonująco zapowiadającego się pojedynku. Mecze Stali ze Zdzichami zawsze były bowiem zacięte, a szczególnie te, odbywające się na stadionie przy Rozwadzkiej. Stalowcy całą zimę przepracowali bardzo sumiennie i liczymy na to, że udanie wejdą w drugie półrocze. Bez wątpienia siłą żółto-niebieskich powinno być zgranie, bo zimowe okienko transferowe było wyjątkowo spokojne. Nasz zespół z pewnością marzy o obronie trofeum wojewódzkiego Pucharu Polski i powalczy w niedzielę o zwycięstwo. Bądźcie z nami!

Ćwierćfinał wojewódzkiego Pucharu Polski

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 

03.03.2024 (niedziela), godz. 13:00

Stadion Miejski w Zdzieszowicach, ul. Rozwadzka 2

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn