Rezerwy Stali wracają do gry

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Drużyna rezerw Stali Brzeg powraca do rywalizacji po zimowej przerwie. W pierwszym spotkaniu o stawkę nasi piłkarze powalczą z Polonią Przylesie o awans do kolejnej rundy terytorialnego Pucharu Polski.

W kadrze młodej drużyny Stali jak co pół roku zaszły zmiany. Ponownie zespół został odmłodzony piłkarzami w wieku juniora młodszego, a kilku wyróżniających się zawodników znalazło się na celownikach innych klubów. Pełną kadrę Stali II Brzeg ogłosimy w przyszłym tygodniu, natomiast już wiadomo, że będzie to nieco inna drużyna, niż jesienią. Najważniejsza zmiana w przerwie zimowej zaszła na ławce trenerskiej – Wojciecha Kaszuba, który został asystentem trenera I drużyny zastąpił Marek Zagórski. Jak zapowiada nowy szkoleniowiec żółto-niebieskich, drużyna chce powalczyć o awans do Klasy Okręgowej. Nic jednak dziwnego, bowiem pozycja wyjściowa jest bardzo dobra – młodzi Stalowcy aktualnie plasują się na 2. pozycji w tabeli A-klasy.

Pierwszy mecz naszej drużyny będzie jednak starciem w ramach terytorialnego Pucharu Polski. Można powiedzieć, że są to ulubione rozgrywki naszego zespołu, bowiem przed dwoma laty Stal II Brzeg zgarnęła to trofeum, natomiast rok temu dopiero w finale przegrała z LZS-em Starościn. W niedzielę łatwo jednak nie będzie. Polonia Przylesie w sezonie 2023/24 nie zaznała jeszcze goryczy porażki. W B-klasie nasi rywale są na drugim miejscu, jedno oczko za Zrywem Szydłowice. Na dorobek 25 punktów „Polonistów” złożyło się 7 wygranych i 4 remisy.

Do rundy wiosennej przygotowują się również pozostałe młodzieżowe zespoły Stali. Juniorzy młodsi w sobotę o godzinie 11:00 rozegrają sparing ze Ślęzą Wrocław. Trampkarze natomiast mają wolne.