ZAPOWIEDŹ: Małapanew Ozimek – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W Wielką Sobotę piłkarze brzeskiej Stali rozegrają hitowe starcie nie tylko 19. kolejki IV ligi, ale też całej rundy wiosennej. W Ozimku zmierzą się ze sobą lider - Małapanew oraz wicelider - Stal.

Klub HKS Małapanew Ozimek powstał w 1946 roku. Największe sukcesy odnosił w połowie lat 70., kiedy to przez pięć lat występował na poziomie II ligi. Sobotni rywal znany jest nie tylko w regionie ze względu na wychowanie kilku reprezentantów Polski. To w Ozimku pierwsze kroki stawiali Adam Ledwoń, Paweł Olkowski czy Waldemar Sobota. W ostatnich latach Małapanew zapracowała na miano jednej z najlepszych drużyn opolskiej IV ligi. Zespół, od momentu spadku z III ligi w sezonie 2014/15, niemal rokrocznie plasuje się w ścisłej czołówce tabeli IV ligi. Tak też było w rozgrywkach 2022/23, które ekipa Wojciecha Ścisły zakończyła na 3. pozycji, z mimo wszystko dość pokaźną, 13-punktową stratą do LZS-u Starowice.

Obecny sezon układa się dla Małejpanwii – jak na razie – w najlepszy możliwy sposób. W Ozimku zbudowano bardzo dobry, zbilansowany zespół, który od początku utrzymuje wysokie tempo i trzyma formę. Już po rundzie jesiennej HKS był liderem IV-ligowej tabeli, a zimą dokonał jeszcze kilku ciekawych wzmocnień. Do kadry dołączyli Kacper Łyszczarczyk i Michał Wróbel (obaj z LZS-u Starowice), a także Marcel Jaszczyk (Carina Gubin)i Kacper Kapica (Miedź II Legnica).

Łączny bilans naszych rywali po 18. kolejce to 14 zwycięstw, 3 remisy i tylko jedna porażka (bramki 52:15). Dorobek 45 punktów plasuje zespół Małejpanwii na 1. miejscu, z dwupunktową przewagą nad brzeską Stalą. Warto zaznaczyć, że nasi przeciwnicy to jedyna drużyna, która w obecnych rozgrywkach IV ligi na własnym obiekcie nie zaznała jeszcze smaku porażki. Stalowcy to z kolei jedna z dwóch ekip (obok KS iPrime Bogacica) niepokonanych dotychczas na wyjazdach. Te statystyki uzupełnijmy jeszcze informacją indywidualną – najlepszymi strzelcami zespołu z Ozimka są Michał Bienias i Pavlo Koval – obaj mający na swoim koncie po 13 goli.

Sobotni pojedynek będzie 13. meczem w XXI wieku pomiędzy Stalą a Małąpanwią. Krótkie podsumowanie poprzednich spotkań możecie znaleźć TUTAJ.

Przed nami niezwykle wymagający mecz, którego stawka jest oczywiście bardzo duża. W przypadku wygranej Małejpanwii, to nasi przeciwnicy umocnią się na fotelu lidera IV ligi. Trzy punkty dla brzeżan sprawią z kolei, że to nasza ekipa zamieni się miejscami z zespołem z Ozimka. Gdy dodamy to tego wszystkiego jeszcze fakt, że Małapanew jest jedynym zespołem w IV lidze, który dotychczas pokonał Stalowców to widzimy, jak emocjonująco zapowiada się ten mecz.

Starcie 19. kolejki IV ligi opolskiej: Małapanew Ozimek – Stal Brzeg zostanie rozegrane w Wielką Sobotę, 30 marca o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Ozimku. Arbitrem głównym tego pojedynku będzie pan Mateusz Wąsiak. Z całej siły trzymajcie kciuki za naszych chłopaków!

19. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Małapanew Ozimek – Stal Brzeg

30.03.2024 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Ozimku

 

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn