Historia spotkań Stali z Małąpanwią Ozimek

Z Małąpanwią Ozimek, naszym sobotnim przeciwnikiem w XXI wieku mierzyliśmy się 12-krotnie. Bilans tych meczów jest korzystniejszy dla Stalowców.

Pierwsze starcia miały miejsce w latach 2005-2007, na poziomie ówczesnej Klasy Okręgowej. Po paru latach przerwy obie ekipy spotkały się w sezonie 2013/14. Stal – wówczas jako beniaminek, natomiast zespół z Ozimka jako faworyt do awansu i późniejszy III-ligowiec.

Bardzo dobrze wspominamy starcia z mistrzowskiego sezonu 2015/16. Jesienią, krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Stal pokonała Małąpanew 2:0, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Bonar i Paweł Boczarski. W rundzie rewanżowej padł remis 1:1, ale tego dnia wszyscy skupili się na pomeczowych atrakcjach, jakimi było świętowanie awansu do III ligi i pomeczowa fiesta.

Ostatni pojedynek miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku, na poziomie IV ligi. Brzeżanie niestety nie zagrali najlepiej i musieli uznać wyższość przeciwnika, który grając w osłabieniu w 83. minucie zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Małapanew wygrała ze Stalą 1:0.

Łącznie w XXI wieku rozegrano 12 spotkań pomiędzy Stalą a Małąpanwią. 6 z nich wygrali brzeżanie, 2 zakończyły się remisem, a w 4 triumfowali przeciwnicy. Bilans bramek jest korzystniejszy dla żółto-niebieskich (20:11).