ZAPOWIEDŹ: Chrobry II Głogów – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Po ponad trzech miesiącach przerwy rozgrywki wznawia piłkarska III liga. Większość meczów zaplanowano na sobotę, natomiast Stalowcy z Chrobrym II Głogów zagrają punktualnie w niedzielne południe.

Przed nami kolejne tygodnie pasjonującej walki zarówno o awans, jak i zachowanie ligowego bytu. Drużyny Stali oraz Chrobrego należeć będą do tego drugiego grona i dlatego niedzielne starcie ma duże znaczenie. Każdy zespół będzie chciał dobrze wystartować, a my oczywiście liczymy na to, że brzeżanie po pucharowym zwycięstwie w Kluczborku pójdą za ciosem.

Chrobry II Głogów to absolutny beniaminek na poziomie III ligi. Rezerwy pierwszoligowca istnieją już ponad 20 lat, a ich celem jest oczywiście ogrywanie młodzieży i wprowadzanie jej do piłki seniorskiej. Drugi zespół z Głogowa ma najmłodszą kadrowo ekipę w całej lidze – dość powiedzieć, że w klasyfikacji Pro Junior System głogowianie jesienią zgarnęli 24 291 punktów, podczas gdy drugi w tej klasyfikacji Górnik II Zabrze ma ich ponad dwa razy mniej (11 999). Odważne stawianie na młodzież przynosi jednak bardzo dobre efekty – po wywalczonym w ubiegłym roku awansie do III ligi, Chrobry zaliczył całkiem udaną rundę jesienną, zakończoną miejscem nad strefą spadkową (dokładnie jest to 14. pozycja). Na 17-punktowy dorobek podopiecznych Sebastiana Górskiego złożyło się 5 zwycięstw, 2 remisy i 10 porażek (bilans bramek 21:28). Zdecydowanie najlepszym strzelcem tego zespołu jest Tomasz Wojciechowski – autor siedmiu trafień.

Przerwa zimowa w Głogowie była bardzo spokojna – nie było bowiem żadnych powodów do przeprowadzania rewolucji w zespole, ani też masowego testowania zawodników. Można więc zakładać, że Chrobry nadal będzie podążał wytyczoną ścieżką stawiania na młodzież. Sparingi w wykonaniu pomarańczowo-czarnych były różne: zdarzyły się zarówno wysokie porażki (4:9 z Polonią Środa Wielkopolska czy 0:5 z Miedzią II Legnica), dużo było remisów (1:1 z Cariną Gubin, 2:2 z Baryczą Sułów i 2:2 z Pogonią Nowe Skalmierzyce), ale zwyciężyć naszym niedzielnym rywalom nie udało się ani razu.

W rundzie jesiennej wygraliśmy z rezerwami Chrobrego 1:0. Mecz nie do końca układał się po naszej myśli – brzeżanie byli bowiem zdecydowanie lepszym zespołem, lecz długo nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Dopiero w 88. minucie idealne dośrodkowanie Macieja Matusika strzałem głową wykończył Maksymilian Podgórski, zapewniając żółto-niebieskim inauguracyjne trzy punkty.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z MKS-em mamy prawo wierzyć w korzystny rezultat przywieziony z Głogowa. Po nieudanej jesieni brzeżanie muszą jak najszybciej wykaraskać się ze strefy spadkowej, a do tego potrzeba punktów. Doświadczenie jest po naszej stronie i jesteśmy przekonani, że jeśli żółto-niebiescy zagrają na swoim poziomie, to w niedzielne popołudnie powinno być dobrze.

Mecz 18. kolejki III ligi Chrobry II Głogów – Stal Brzeg zostanie rozegrany w niedzielę, 5 marca o godzinie 12:00 na II boisku Stadionu Miejskiego w Głogowie. Arbitrem głównym tego pojedynku będzie pan Paweł Szuta z Poznania. Trzymajcie kciuki za nasz zespół!

18. kolejka III ligi (grupa 3)

Chrobry II Głogów – Stal Brzeg

05.03.2023 (niedziela), godz. 12:00

Stadion Miejski w Głogowie, ul. Wita Stwosza 3

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn