Sparing: Polonia Stal Świdnica – Stal Brzeg 0:3

Pewne zwycięstwo Stalowców na zakończenie zimowych przygotowań.

Dla żółto-niebieskich 120-minutowy pojedynek w Świdnicy był pierwszym w 2024 roku, rozgrywanym na boisku z naturalną nawierzchnią. Z pewnością adaptacja do tych warunków była jedną z przyczyn, dla których nasi piłkarze dopiero z każdą upływającą minutą sobotniego meczu się rozkręcali. Wynik otworzyliśmy w 35. minucie. Po składnej akcji futbolówkę do pustej bramki otrzymał Maksymilian Podgórski, zdobywając gola na 1:0. Wcześniej niezłą szansę mieli miejscowi, lecz dobrze interweniował nasz golkiper.

Po zmianie stron przewaga brzeżan była jeszcze większa, choć w drugich 45 minutach, pomimo prób Rakoczego, Sypka czy Szymczyka nie udało się podwyższyć wyniku. Sztaby szkoleniowe obu zespołów umówiły się jednak na mecz w wymiarze 120 minut, a więc żółto-niebiescy mieli jeszcze dodatkowe pół godziny i to właśnie wtedy potwierdzili swoją dominację. Dwukrotnie (w 97. i 117. minucie) uczynił to testowany w barwach Stali napastnik, którego personalia będziemy mogli ujawnić już niebawem.

Ostatecznie Stal pokonała zespół ze Świdnicy 3:0 i w dobrych humorach może przygotowywać się do rozpoczęcia piłkarskiej wiosny. Już za tydzień bowiem, w niedzielę czeka nas pojedynek w Zdzieszowicach, którego stawką będzie awans do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Zachęcamy też do śledzenia naszej strony internetowej w najbliższych dniach, gdzie przedstawimy kadrę i nowych zawodników na rundę rewanżową.

Sparing nr 7

Polonia Stal Świdnica – Stal Brzeg 0:3

bramki: Podgórski 35′, zawodnik testowany 97′, 117′

Stal: Zawodnik testowany – Sztylka, Tupaj, Kowalski, Brusiło, Chołast, Rakoczy, Sypek, Hawryło, Poniewierski, Podgórski. Grali również: Firek, Szymczyk, Kudra, Zender, Kuriata, Górski, Dychus, Bujakiewicz i dwóch zawodników testowanych. Trener Paweł Schmidt.