Sparing nr 7: Polonia Stal Świdnica – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Przed piłkarzami brzeskiej Stali próba generalna. Żółto-niebiescy w swoim ostatnim zimowym sparingu zmierzą się z Polonią Stalą Świdnica.

Długie tygodnie treningów, przygotowań i szlifowania formy powoli dobiega końca. W przypadku naszego zespołu był to dosyć spokojny okres, bowiem Stalowcy nie dokonali zbyt wielu zmian kadrowych (o nowych twarzach poinformujemy już niebawem). Zespół Stali zgrywał się i na wiosnę powinien więc stanowić jeszcze większy kolektyw, niż jesienią. Pierwszą odpowiedź na to, czy faktycznie tak jest poznamy już w sobotę. Choć pojedynek z Polonią/Stalą Świdnica nadal będzie tylko towarzyskim, to na tydzień przed meczami o stawkę obie jedenastki z pewnością podejdą do niego bardzo poważnie.

Ekipa ze Świdnicy to kolejny tej zimy sparingpartner, występujący w rozgrywkach dolnośląskiej IV ligi. Biało-zieloni po pierwszej części sezonu plasują się w środku stawki, na 9 miejscu, mając na koncie 24 punkty (7 zwycięstw, 3 remisy, 7 porażek). Wydaje się więc, że świdniczanom ani spadek, ani awans w tym sezonie nie grozi. Mimo to solidnie przygotowują się oni do startu rundy wiosennej. W dotychczas rozegranych meczach sparingowych Polonia/Stal wygrała z Rokitą Brzeg Dolny (5:0) i Bielawianką Bielawa (6:1), zremisowała z Górnikiem Złotoryja (2:2), Polonią Środa Śląska (1:1) i FC Hradec Kralove (3:3), a także przegrała z Karkonoszami Jelenia Góra (1:4), Cariną Gubin (2:6) i Słowianinem Wolibórz (1:5).

Spotkanie zostanie rozegrane na boisku OSIR w Świdnicy. Pierwszy gwizdek usłyszymy równo w południe.

Sparing nr 7

Polonia Stal Świdnica – Stal Brzeg

24.02.2024 (sobota), godz. 12:00

Stadion Miejski w Świdnicy

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn