Sparing nr 6: Polonia Bytom – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Polonia Bytom to kolejny, i zarazem najbardziej wymagający sparingpartner Stalowców podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Pierwszy mecz o stawkę czeka nas już za dwa tygodnie. Czasu na szlifowanie formy i dopinanie kadry coraz mniej, a więc poważniej musimy również traktować wyniki spotkań kontrolnych. To z Polonią Bytom powinno dać nam odpowiedzi na kilka istotnych pytań.

Dwukrotny Mistrz Polski po rundzie jesiennej plasuje się na 2. miejscu w tabeli III ligi, tracąc do rezerw Rakowa Częstochowa cztery punkty. Dokonane zimą transfery ewidentnie sygnalizują, że bytomianie zamierzają walczyć o awans i wydaje się, że powinni być głównym faworytem do osiągnięcia tego celu. Pod względem kadrowym Poloniści są bowiem niezwykle mocni.

W przerwie zimowej w zespole niebiesko-czerwonych doszło do zmiany trenera – Ryszarda Wieczorka zastąpił jego dotychczasowy asystent Adam Burek. Zmiany nastąpiły również w kadrze drużyny – do Polonii dołączyli Krzysztof Ropski (ze Skry Częstochowa), Jakub Siwek (Ruch Chorzów via Drama Zbrosławice) oraz Jakub Kuczera (wypożyczony z II-ligowej Garbarni Kraków). Z ubytków odnotować należy odejście Oresta Tkaczuka do Pogoni Siedlce, skrócone zostało wypożyczenie Mateusza Lippa z Schalke 04, wolną rękę w poszukiwaniu klubu otrzymał Adam Sobuś, zaś kilku piłkarzy odeszło na wypożyczenia – z tego grona do brzeskiej Stali powędrowali Grzegorz Ochwat i Dominik Brzozowski.

Dotychczasowe sparingi Polonii i ich rezultaty prezentują się naprawdę obiecująco. Jedyną porażkę „Królowa Śląska” odnotowała w starciu z Ruchem Chorzów (1:3), oprócz tego remisami kończyły się mecze z Zagłębiem II Sosnowiec (2:2) i Odrą Opole (1:1), zaś zwycięstwami pojedynki ze Skrą Częstochowa (4:1) i Dramą Zbrosławice (4:3).

Sobotnie starcie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytomiu-Miechowicach. Dodajmy, że dla naszych rywali będzie to drugi sprawdzian tego dnia – wcześniej, o godzinie 9:00 Polonia zmierzy się z Pniówkiem Pawłowice.

Sparing nr 6

Polonia Bytom – Stal Brzeg

11.02.2023 (sobota), godz. 12:00

Boisko w Bytomiu-Miechowicach, ul. Jana Dzierżonia 21

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn