Mateusz Szela piłkarzem Stali Brzeg!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Kolejnym zawodnikiem, który w rundzie rewanżowej będzie reprezentował barwy Stali Brzeg jest ofensywny pomocnik Mateusz Szela!

Nowy piłkarz żółto-niebieskich urodził się 28 lipca 1999 roku w Gubinie, mierzy 1,74 m i waży 66 kg. Pierwszymi klubami w karierze Mateusza były Tęcza Krosno Odrzańskie, AP 21 Kraków i AP Profi Zielonki – tam występował on w drużynach młodzieżowych. Debiut pomocnika w seniorskiej piłce natomiast miał miejsce w sezonie 2017/18, w IV-ligowym Popradzie Rytro.

Duży talent Szeli został dostrzeżony i szybko trafił on do III-ligowej Soły Oświęcim. Debiutancki na tym szczeblu sezon 2018/19 był dla niego bardzo udany – zawodnik zagrał w 31 meczach, zdobył 3 bramki i już po roku znalazł się na szczeblu centralnym, w II-ligowej Bytovii Bytów. W trakcie półtorarocznego pobytu w klubie z województwa pomorskiego Mateusz zanotował 27 występów.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był III-ligowy RKS Radomsko i tam Szela rozegrał chyba swoją najlepszą rundę w karierze. Z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem całego zespołu, rozgrywając 15 meczów i zdobywając aż 7 goli. W sezonie 2021/22 pomocnik przeniósł się do KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego, również występującego w III lidze. Bilans Mateusza Szeli za ten okres to 24 ligowe mecze i 3 trafienia. Ostatnie pół roku natomiast piłkarz spędził w norweskim zespole Volda TI Fotball.

Liczymy, że 23-latek znacząco wzmocni ofensywę naszego zespołu. Dzięki sporemu doświadczeniu oraz dobrej skuteczności na poziomie II i III ligi (95 meczów i 13 bramek) Mateusz powinien dodać sporo jakości całej ekipie żółto-niebieskich.

Witamy w Stali, życząc samych udanych występów i wielu bramek!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn