Sparing nr 4: Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Do startu rundy wiosennej pozostały już tylko trzy tygodnie. Nasi piłkarze ciężko pracują na treningach, by jak najlepiej rozpocząć drugą część sezonu, a kolejnym sprawdzianem ich formy będzie sparing z IV-ligową Lechią Dzierżoniów.

Forma brzeżan powoli rośnie, co pokazał naprawdę dobry występ z wiceliderem IV ligi dolnośląskiej, Miedzią II Legnica, ostatecznie wygrany 5:4. Tym razem nasi piłkarze zagrają z innym przedstawicielem tej samej ligi, choć notowanym dużo niżej.

Lechia Dzierżoniów od momentu spadku z III ligi niemal rok do roku walczyła o powrót na ten szczebel. W sezonie 2021/22 dzierżoniowianie grali nawet w barażach o awans, rok później zakończyli sezon na 2. pozycji. Niestety bieżąca kampania jest dużo, dużo gorsza w wykonaniu naszych sobotnich przeciwników. Po rundzie jesiennej Lechia zajmuje 12. miejsce w tabeli IV ligi dolnośląskiej. Podopieczni Pawła Sibika zgromadzili 22 punkty, na które złożyło się 7 zwycięstw, 1 remis i 9 porażek (bramki 37:37). Najskuteczniejszym zawodnikiem tego zespołu jest mający na swoim koncie występy w ekstraklasie Michał Ciarkowski, autor 14 trafień.

Lechia ma za sobą cztery zimowe gry kontrolne – trzy z nich wygrała (2:0 z LZS Starowice, 3:0 z Foto-Higieną Gać i 2:1 z Fortuną Głogówek) oraz doznała jednej porażki – 1:5 z zespołem Śląska Wrocław U-17. Przypomnijmy, że Stalowcy dotychczas wygrali raz (5:4 z Miedzią II), raz zremisowali (2:2 ze Śląskiem Wrocław U-19) i doznali minimalnej porażki z MKS-em Kluczbork 0:1.

Mecz zostanie rozegrany w świetnych warunkach, na sztucznym boisku „pod balonem” w Dzierżoniowie przy ulicy Strumykowej. Start o godzinie 11:30.

Sparing nr 4

Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg

10.02.2024 (sobota), godz. 11:30

Boisko w Dzierżoniowie

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn