Sparing nr 1: MKS Kluczbork – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W sobotę nasza drużyna rozegra pierwszy mecz kontrolny w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Żółto-niebiescy zmierzą się z III-ligowym MKS-em Kluczbork.

Od początku tygodnia z zespołem Stali trenuje kilkunastu zawodników testowanych, których w sobotę sztab szkoleniowy sprawdzi pod kątem przydatności do drużyny. Kilku piłkarzy jest już bardzo blisko porozumienia z klubem i w najbliższych dniach powinniśmy odsłonić kolejne karty. Zanim to jednak nastąpi, w sobotę czeka nas bardzo ciekawy sparing.

Rywalem żółto-niebieskich będzie 8. zespół III ligi poprzedniego sezonu – MKS Kluczbork. Mimo bardzo przyzwoitego miejsca na koniec rozgrywek, w zespole biało-niebieskich latem doszło już do paru istotnych zmian, a z pewnością to jeszcze nie koniec. Najważniejszą jest zmiana trenera – Tomasza Chatkiewicza zastąpił Łukasz Ganowicz. Spore przetasowania miały również miejsce w kadrze MKS-u. Drużynę opuścili m.in. Adrian Błaszkiewicz, Radosław Krzyśków, Jan Szpaderski, Bartosz Pańtak, Szymon Witek, Szymon Gniełka, Alan Jaworski, Mateusz Chmielowiec, Wiktor Nahrebecki i Kamil Nykiel. W ich miejsce zakontraktowano dobrze znanych nam Michała Maja, Miłosza Jaskułę, a także Patryka Wiszniowskiego, Neisona Antunes Pereirę i Jakuba Trojanowskiego (wszyscy z Gwarka Tarnowskie Góry) oraz Dariusza Szczerbala (Polonia Nysa).

Nasi przeciwnicy mają już za sobą dwie gry kontrolne. Obie – z LZS-em Starowice i Moto-Jelczem Oława – zakończyły się zwycięstwami 4:0.

Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane o godzinie 11:00, lecz ze względu na zapowiadane ponad 30-stopniowe upały rozpocznie się ono godzinę szybciej. Mecz odbędzie się na boisku KKS.

Sparing nr 1

MKS Kluczbork – Stal Brzeg

15.07.2023 (sobota), godz. 10:00

Boisko KKS w Kluczborku

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn