Paweł Bujakiewicz nowym piłkarzem brzeskiej Stali

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Drugim nowym zawodnikiem, którego w sezonie 2023/24 będziemy mogli oglądać w żółto-niebieskich barwach jest Paweł Bujakiewicz!

Paweł urodził się 22 stycznia 2000 roku, mierzy 175 cm i waży 75 kg. Zawodnik mogący występować jako boczny obrońca lub pomocnik jest wychowankiem naszego klubu. To właśnie w Stali 23-latek stawiał swoje pierwsze kroki na boisku. Następnym przystankiem była Pomologia Prószków, gdzie przez kolejnych pięć lat uczył się piłkarskiego rzemiosła w tamtejszej Akademii.

Pierwszym seniorskim zespołem Pawła Bujakiewicza była Foto-Higiena Gać. W tym zespole nasz nowy zawodnik – z krótką przerwą – występował przez pięć sezonów z rzędu (od startu sezonu 2018/19). W tym czasie zanotował 92 występy w III lidze, zdobywając w nich 8 bramek. Ostatnie rozgrywki dla zespołu spod Oławy były nieudane, gdyż zakończyły się spadkiem z IV ligi dolnośląskiej (przy reorganizacji tego poziomu rozgrywkowego i likwidacji dwóch grup), lecz indywidualnie „Bujak” zakończył ten sezon z przyzwoitymi statystykami 26 występów i 5 bramek.

Paweł jest zawodnikiem uniwersalnym i pomimo wciąż młodego wieku ma już spore doświadczenie w III lidze. Na poziomie IV ligi opolskiej powinien się wyróżniać i liczymy na to, że będzie dużym wzmocnieniem naszej kadry.

Witamy na żółto-niebieskim pokładzie!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn