Zwycięstwo w pierwszej grze kontrolnej

Za żółto-niebieskimi pierwszy sprawdzian w letnim okresie przygotowawczym. Sobotni sparing z MKS-em Kluczbork zakończył się minimalnym zwycięstwem ekipy Pawła Schmidta.

Dla trenerów obu ekip spotkanie było okazją do sprawdzenia zawodników oraz różnych ustawień taktycznych. Lepiej i agresywniej w mecz weszli Stalowcy i to oni w 12. minucie zdobyli bramkę. Dośrodkowanie z lewego skrzydła i zawahanie defensorów miejscowych wykorzystał jeden z piłkarzy testowanych, który celną główką otworzył rezultat. Przed przerwą obie drużyny miały jeszcze po jednej dobrej okazji – ze strzałem biało-niebieskich poradził sobie Firek, z kolei po drugiej stronie minimalnie obok słupka główkował Amani.

W drugiej części gry inicjatywę przejęli nasi rywale, lecz nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji. Najbliżej wyrównania byli tuż przed końcowym gwizdkiem. Po rzucie rożnym jeden z podopiecznych Łukasza Ganowicza główkował jednak tuż nad poprzeczką. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem brzeżan.

Przed Stalowcami kolejne tygodnie treningów, testów, ale również sparingowego grania – we wtorek o godzinie 17:00 żółto-niebiescy podejmą rezerwy Śląska Wrocław, natomiast w sobotę na wyjeździe zmierzą się z Ruchem Zdzieszowice.

Sparing nr 1

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 0:1

bramka: zawodnik testowany 12′

Stal – I połowa: Firek – Amani, Sypek, Brusiło, Bujakiewicz i sześciu zawodników testowanych. II połowa: Kowalski, Urysz, Szymczyk, Kuriata, Podgórski, Dychus, Karolczak i zawodnicy testowani. Trener Paweł Schmidt.