Sparing nr 1: MKS Kluczbork – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już jutro nasi piłkarze rozegrają pierwszą grę kontrolną w 2024 roku. Rywalem brzeskiej Stali będzie MKS Kluczbork - 3. drużyna w tabeli III ligi.

Od ponad tygodnia Stalowcy przygotowują się do rundy wiosennej na obiektach Stadionu Miejskiego w Brzegu. Trener Schmidt ma do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy reprezentowali żółto-niebieskie barwy w pierwszej części sezonu. Z zespołem pracuje również trzech piłkarzy testowanych, dla których sobotni sprawdzian będzie świetną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Tym bardziej, że MKS Kluczbork to przeciwnik z bardzo wysokiej półki.

Biało-niebiescy mają za sobą świetną rundę jesienną. Podopieczni Łukasza Ganowicza na półmetku rozgrywek znajdują się na 3. pozycji w tabeli III ligi, ze stratą siedmiu oczek do liderującego Rekordu Bielsko-Biała. MKS w 18 ligowych spotkaniach wygrywał 10-krotnie, zanotował 5 remisów i doznał jedynie 3 porażek. Najlepszym strzelcem zespołu z Kluczborka jest Marcin Przybylski (autor 10 bramek), którego jednak wiosną nie zobaczymy już w tej drużynie – pod koniec roku klub za obustronną zgodą rozwiązał kontrakt ze swoim snajperem.

Starcie zostanie rozegrane na obiektach Kampusu „Stobrawa” w Kluczborku. Oczywiście mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja sprzed roku, gdy warunki atmosferyczne i niezwykle intensywne opady śniegu uniemożliwiły rozegranie sparingu z MKS-em (wówczas mieliśmy grać w Opolu). Na szczęście prognozy raczej są optymistyczne i nie przewidują dalszych opadów.

AKTUALIZACJA: ze względu na trudne warunki atmosferyczne i zamarznięte oraz oblodzone boisko, w trosce o zdrowie zawodników pojedynek z MKS-em został przełożony na środę, 24 stycznia na godzinę 19:00.

 

Sparing nr 1

MKS Kluczbork – Stal Brzeg

20.01.2024 (sobota), godz. 11:00

Sztuczne boisko kampusu „Stobrawa” w Kluczborku

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn