Podsumowanie sobotnich meczów kontrolnych

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Remis oraz porażka - to bilans dwóch sobotnich meczów sparingowych naszego zespołu.

Pierwsza potyczka nie przyniosła nam bramek. Trener Kamil Rakoczy do gry z Foto-Higieną wystawił mocno mieszany skład, w którym łącznie znalazło się aż sześciu zawodników testowanych. Jak to zwykle bywa w pierwszym sparingu gra była dosyć szarpana, choć obu ekipom udało się stworzyć kilka niezłych okazji. W obozie brzeskiej Stali najbliżej trafienia byli Niemczyk, Kuriata i Lechowicz, lecz skuteczność nie była dziś naszą mocną stroną. Goście też byli groźni, gdyż w przeciągu 90 minut dwukrotnie trafiali w poprzeczkę. Z drugiej połowy warto odnotować dwie próby Michała Sypka, z którymi dobrze poradził sobie golkiper Foto-Higieny, i to było w zasadzie na tyle. W premierowym meczu w 2023 roku Stal bezbramkowo zremisowała z ekipą spod Oławy.

Sparing nr 1

Stal Brzeg – Foto-Higiena Gać 0:0

Stal: Firek – Lechowicz, Kuriata, Czajkowski, Niemczyk, Dychus i pięciu zawodników testowanych. W II połowie grali również: Sypek, Szymczyk, Kowalski, Wdowiak i zawodnik testowany. Trener Kamil Rakoczy.

W drugim spotkaniu brzeżanie mierzyli się z drugoligowymi rezerwami Śląska Wrocław. Szkoleniowiec naszego zespołu posłał do boju tym razem nieco bardziej optymalny skład, i trzeba przyznać, że pierwsze pół godziny wyglądało naprawdę nieźle. Niestety przed zmianą stron, w 36. i 38. minucie wrocławianie dwukrotnie trafili do siatki, czym praktycznie ustawili sobie spotkanie. W drugiej części gry obie strony miały swoje szanse, lecz wynik nie uległ już zmianie. Wspomnieć też musimy o urazie, jakiego w trakcie meczu doznał Damian Celuch – mamy nadzieję, że nie jest to nic groźnego.

Sparing nr 2

Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 2:0

Stal: Brzozowski – Maj, Kulejewski, Wdowiak, Kuriata, Czajkowski, Niemczyk, Sypek, Matusik, Bronisławski, Celuch. W II połowie grali również: Szymczyk, Lechowicz, Kowalski oraz dwóch zawodników testowanych. Trener Kamil Rakoczy.

Zdjęcia ze spotkania z Foto-Higieną (fot. Łukasz Pochwała):

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn