Po pucharowe marzenia! Stal Brzeg – Unia Skierniewice (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Nasi zawodnicy po czterech latach przerwy wracają do rywalizacji w Fortuna Pucharze Polski. Brzeżanie w I rundzie rozgrywek ogólnopolskich zmierzą się z reprezentantem III ligi grupy I - Unią Skierniewice.

Wiadomo, jak wielką szansą na zaistnienie w ogólnopolskiej piłce są rozgrywki tzw. Pucharu Tysiąca Drużyn. Stalowcy w losowaniu mogli trafić nawet na ekipę z Ekstraklasy, ale ostatecznie los przydzielił im solidnego trzecioligowca. Nasi piłkarze faworytem w środę nie będą, ale wydaje się, że nasz zespół jest w stanie powalczyć o awans do kolejnej rundy, co – patrząc na nasz status czwartoligowca – byłoby naprawdę dużą sprawą. Nie można nie docenić jednak klasy rywali, którzy już szósty sezon z rzędu walczą na poziomie III ligi i są doświadczoną ekipą.

Na początek krótki rys historyczny. Unia Skierniewice to klub, który powstał w 1945 roku. Do największych sukcesów zespołu z województwa łódzkiego należą wicemistrzostwo III ligi (sezon 1999/2000), a także awans do 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Skierniewiczanie przeszli wówczas pierwszą przeszkodę, jaką była Concordia Elbląg (wygrana Unii 2:0), natomiast w kolejnej fazie lepszy okazał się Lech Poznań, który zwyciężył 2:0. Generalnie ostatnie lata to fala wznosząca, jeśli chodzi o naszych środowych przeciwników. Jeszcze w 2014 klub rywalizował w B-klasie, po tym, jak z powodów organizacyjno-finansowych wycofano zespół seniorów z rozgrywek. Lata odbudowy przyniosły awans do III ligi w sezonie 2017/18, w której biało-niebiesko-żółci walczą po dziś dzień.

W poprzednim sezonie III ligi grupy I Unia zajęła 7. pozycję, a do tego dołożyła zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski, dzięki czemu – podobnie jak Stal – może rywalizować na szczeblu centralnym tych rozgrywek. Po zakończeniu rozgrywek postanowiono zmienić trenera i zatrudniono znanego nam Kamila Sochę (w przeszłości szkoleniowca naszych III-ligowych rywali, m.in. Piasta Żmigród i MKS-u Kluczbork). Drobne zmiany zaszły również w kadrze zespołu, lecz nie była to raczej wielka rewolucja. Ciężko ocenić nam potencjał drużyny na tle pozostałych ekip z tej ligi, ale wydaje się, że Unia ponownie powinna być solidnym zespołem ze środka tabeli.

KADRA UNII SKIERNIEWICE – SEZON 2023/24:

Bramkarze: Rafał Grocholski, Stanisław Pruszkowski.

Obrońcy: Jakub Bartosiński, Filip Becht, Paweł Czarnecki, Piotr Drabik, Konrad Kowalczyk, Damian Makuch, Maksym Rosiński, Mateusz Stępień.

Pomocnicy: Dawid Dzięgielewski, Maksymilian Kosior, Szymon Łapiński, Marcin Pieńkowski, Mateusz Szmyd, Mykyta Wasin.

Napastnicy: Filip Kępisty, Piotr Kłąb, Kamil Sabiłło.

Dotychczasowe wyniki potwierdzają nasze przypuszczenia. Unia z bilansem trzech zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek plasuje się na 8. pozycji w trzecioligowej tabeli. Warto podkreślić, że w meczach tego zespołu pada dużo bramek (średnio niemal 3,5 na spotkanie). Najlepszym strzelcem ekipy trenera Sochy jest Kamil Sabiłło – autor 5 trafień.

Dla naszego zespołu będzie to piąte w historii podejście do rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Więcej o tym napisaliśmy w oddzielnym artykule – TUTAJ.

Przed nami bez wątpienia duże wydarzenie, ale i wielka szansa, by powalczyć o coś w tych rozgrywkach. Przecież każda edycja Pucharu Polski przynosi jakąś piękną historię, zespół, który jest później nazywany „czarnym koniem”. Oczywiście faworytem nie jesteśmy i w tych rozgrywkach nie będziemy nim, z kimkolwiek byśmy nie grali, ale wiara we własne umiejętności i walka do samego końca to coś, czego powinniśmy się spodziewać w środę na Stadionie Miejskim w Brzegu. Jesteśmy przekonani, że przy wsparciu naszych kibiców możemy napisać kolejną piękną kartę w historii brzeskiego futbolu. Do boju drużyno!

I runda Fortuna Pucharu Polski

Stal Brzeg – Unia Skierniewice

27.09.2023 (środa), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn