Jarosław Czernysz nowym zawodnikiem Stali!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Mamy transfer last minute do naszego klubu! Drużynę Stali wzmacnia ofensywny zawodnik z doświadczeniem na wyższych poziomach rozgrywkowych - Jarosław Czernysz!

Jarosław Czernysz urodził się 26 grudnia 1999 roku i występuje na pozycji skrzydłowego bądź ofensywnego pomocnika. Swoje pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w młodzieżowych zespołach JKS Jarosław i Stali Rzeszów. W 2016 roku Czernysz przeniósł się do Polonii Bytom, gdzie jako młody piłkarz szybko zadebiutował w pierwszej drużynie na szczeblu IV ligi śląskiej.

Po awansie niebiesko-czerwonych do III ligi pomocnik rozegrał bardzo udaną rundę jesienną. W jej trakcie rozegrał 17 spotkań ligowych, strzelając jedną bramkę i był absolutnie podstawowym wyborem prowadzącego wówczas zespół trenera Kamila Rakoczego. Udane występy zaprocentowały wypożyczeniem na rundę wiosenną do I-ligowej Odry Opole. Tam Czernysz pokazał się z niezłej strony, rozgrywając 13 meczów na zapleczu ekstraklasy i zdobywając dwa gole.

Pobyt w I lidze nie zakończył się jedynie na jednym półroczu. Na wykupienie Jarosława Czernysza zdecydowała się Resovia Rzeszów i to w ekipie biało-czerwonych młody pomocnik spędził sezon 2020/21. Pierwsze półrocze było dla niego bardzo dobre, gdyż nasz nowy zawodnik wystąpił w aż 15 spotkaniach ligowych i jednym pucharowym. Niestety tuż przed startem rundy wiosennej Jarosław Czernysz doznał bardzo poważnej kontuzji, jaką było nadłamanie trzonu piszczela. W jej wyniku zawodnik „pasiaków” musiał pauzować blisko dwa miesiące. W ostatnim sezonie skrzydłowy reprezentował Polonię Bytom, a także innego trzecioligowca z grupy IV – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Jarosław Czernysz z pewnością powinien być dużym wzmocnieniem ofensywnej siły Stali. Z jednej strony posiada spore doświadczenie na poziomie I i III ligi, a z drugiej jest jeszcze młody i „na dorobku”. Mamy nadzieję, że Jarek przyniesie nam wiele powodów do radości i pociągnie Stalowców do jakże potrzebnych nam zwycięstw.

Witamy w Stali i życzymy samych udanych występów!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn