1

Wolny 5'

8

1

Skład gospodarzy: Jaskuła – Kuriata, Wdowiak, Lechowicz, Maj, Czajkowski, Czernysz (72′ Matusik), Bronisławski, Niemczyk, Podgórski (63′ Szymczyk), Celuch. Trener Kamil Rakoczy.

Skład gości: Gniełka – Góralczyk, Zubkov, Bedronka, Andrzejczak (46′ Radkiewicz), Wuwer, Gajda, Zejdler (62′ Stefański), Żagiel (62′ Zieliński), Wolny (82′ Krzemień), Tkaczuk (76′ Konieczny). Trener Ryszard Wieczorek.

1

W meczu 8. kolejki III ligi piłkarze Stali Brzeg przegrali z Polonią Bytom 0:1. Jedyne trafienie w 5. minucie zanotował Dawid Wolny, skutecznie dobijając swój strzał z rzutu karnego.

Trwa koszmar naszych zawodników, którzy aktualnie przegrali swój szósty ligowy mecz z rzędu. Żółto-niebiescy śrubują również inną, katastrofalną serię, jaką jest ponad 450 minut bez strzelonej bramki (ostatni raz do siatki rywala trafił Maksymilian Podgórski, a było to… równo miesiąc temu).

Sobotni pojedynek z faworyzowaną Polonią Bytom poprzedziła olbrzymia ulewa, a opady towarzyszyły również piłkarzom w trakcie zawodów. Trudne warunki pogodowe miały wpływ na poziom zawodów, których tempo w pierwszej połowie nie było oszałamiające. Goście decydujący jak się później okazało cios zadali już w 5. minucie. Po dośrodkowaniu w naszą szesnastkę i zgraniu piłki głową w naszym polu karnym faulowany przez Wdowiaka był Dawid Wolny, a arbiter musiał w tej sytuacji podyktować rzut karny. Jedenastkę na raty wykorzystał sam poszkodowany, dobijając pierwszy strzał, który zdołał jeszcze odbić Jaskuła. Stalowcy ruszyli do odrabiania strat i przejęli inicjatywę na murawie. Próby Maja (dwukrotnie) i Kuriaty były bardzo nieudane, ale znacznie bliżej był Podgórski w 19. minucie, lecz nasz młodzieżowiec został zablokowany w polu karnym. Niebiesko-czerwoni atakowali rzadko, ale dwa razy zmusili Jaskułę do interwencji po strzałach Zubkova i Wolnego. Po drugiej stronie niewiele brakowało Czernyszowi, lecz mocny, plasowany strzał nowego piłkarza Stali zdołał obronić Gniełka.

W drugiej połowie okazji bramkowych również nie było zbyt wiele. Posypały się za to kartki, których łącznie arbiter pokazał aż piętnaście (!). W wyniku dwóch napomnień boisko w 71. minucie musiał opuścić Bedronka. Wcześniej niezłe okazje mieli Celuch, Niemczyk i Czajkowski, ale rezultat nadal się nie zmieniał. Blisko gola byli przyjezdni, a po jednej z kontr oko w oko z Jaskułą stanął Filip Żagiel, lecz górą z tego pojedynku wyszedł nasz bramkarz. Rezultat do końca spotkania już się nie zmienił, a pomimo naprawdę dobrego występu komplet oczek powędrował do Bytomia.

8. kolejka III ligi (grupa 3)

bramka: Wolny 5′

Stal: Jaskuła – Kuriata, Wdowiak, Lechowicz, Maj, Czajkowski, Czernysz (72′ Matusik), Bronisławski, Niemczyk, Podgórski (63′ Szymczyk), Celuch. Trener Kamil Rakoczy.

Żółte kartki (Stal): Kuriata, Wdowiak, Lechowicz, Czernysz, Matusik, Czajkowski, Niemczyk, trener bramkarzy Marek Szymocha.

Czerwona kartka: Bedronka (Polonia Bytom, 71′, za dwie żółte).