Gwarek Tarnowskie Góry – Stal Brzeg 4:0

Piłkarze brzeskiej Stali w fatalny sposób zakończyli rundę jesienną w III lidze.

Brzeżanie przegrali z Gwarkiem aż 0:4, a sposób, w jaki tracili gole budzi politowanie. Już w 7. minucie mnożące się błędy na naszej połowie wykorzystał Sebastian Pączko, który strzałem z ostrego kąta otworzył wynik meczu. Stalowcy swoje okazje mieli, lecz brakowało im ostatniego podania bądź dokładnej wrzutki. Strzały również były, jak choćby próba Marcina Niemczyka z 15. minuty, ale wówczas dobrze interweniował Prochoń. W 34′ na 2:0 podwyższyli gospodarze i znów zrobili to bez większego wysiłku. Do dośrodkowania w naszej szesnastce najwyżej wyskoczył mierzący blisko dwa metry Michał Biskup i pokonał Jaskułę. W pierwszych 45 minutach nie wyglądało to dobrze, a po przerwie wcale nie było lepiej.

W drugiej połowie nasi piłkarze próbowali odwrócić wynik, lecz brakowało im wiary i przede wszystkim większej ilości dogodnych sytuacji. Co prawda główkę Celucha z kilku metrów obronił Prochoń, a strzał Michała Maja zza szesnastki minimalnie minął słupek, lecz tego dnia raczej biliśmy głową w mur i to pomimo utrzymywania się przy piłce. Znacznie lepsze okazje mieli gospodarze i dwie z nich wykorzystał Michał Rakowiecki, odpowiednio w 74. i 86. minucie, zamykając rezultat na 4:0 dla tarnogórzan.

To był ostatni ligowy mecz Stalowców w 2022 roku. Przerwę między rundami żółto-niebiescy spędzą na ostatnim miejscu w tabeli III ligi, ze stratą czterech oczek do bezpiecznego miejsca. Zarówno zarząd, trenerzy jak i sami zawodnicy mają o czym myśleć, bo przecież wszyscy chcemy unikąć spadku do IV ligi opolskiej, na który – na ten moment – po prostu się zanosi. Na szczęście przed nami jeszcze 17 wiosennych pojedynków oraz 51 punktów do zdobycia. Wierzymy, że teraz będzie już tylko lepiej i na wiosnę będziemy mieli więcej powodów do radości.

Piłkarze brzeskiej Stali nie udają się jeszcze na urlopy, gdyż w przyszłym tygodniu czeka ich pojedynek w ramach 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem naszego zespołu będzie Fortuna Głogówek.