Andrzej Wolański nowym koordynatorem Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Nowym koordynatorem Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg został Andrzej Wolański.

Andrzej Wolański ma 30 lat i jest trenerem z licencją UEFA A. Posiada tytuł magistra Zarządzania w specjalności Psychologii i Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jako zawodnik jest wychowankiem naszego klubu, w przeszłości pełniąc funkcje kapitana w drużynie trampkarzy, juniorów młodszych i juniorów. W latach 2010 – 2013 Wolański występował też w drużynie seniorów Stali Brzeg.

W 2016 roku Andrzej Wolański został Założycielem oraz Koordynatorem Klubu Sportowego Masters Brzeg, która w kolejnych latach dynamicznie się rozwijała. Od 2017 pełnił funkcję Koordynatora Turniejów dziecięcych i młodzieżowych z ramienia Opolskiego Związku Piłki Nożnej w Regionie Powiat Brzeski, Powiat Opolski i Miasto Opole. W 2017 roku został Koordynatorem turniejów „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W sezonie 2020/21 był I trenerem Kadry Wojewódzkiej rocznika 2009 OZPN, a w sezonie 2021/22 pełnił funkcję asystenta trenera Kadry Wojewódzkiej roczników 2008 i 2010.

W latach 2018-2020 Andrzej Wolański pracował w naszej Akademii jako trener Orlików i Młodzików. W 2019 roku jego zespół zdobył tytuł mistrza rundy jesiennej w Opolskiej Lidze Młodzika.

Od początku swojej przygody w piłce dziecięcej i młodzieżowej za cel obrałem stworzenie odpowiednich warunków do szkolenia najmłodszych adeptów piłkarskich w naszym mieście. Przez ostatnie kilka lat miałem przyjemność współpracować z wieloma trenerami z ogromną wiedzą i doświadczeniem, którzy zarażali mnie swoją pasją i motywowali do ciągłej pracy i samorozwoju. Od 2016 roku i założenia Klubu Sportowego Masters Brzeg wspólnie z trenerami staramy się wpływać na sportowy rozwój oraz wychowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic – powiedział Andrzej Wolański.

Od kilku lat mam również przyjemność koordynować rozgrywki dziecięce i młodzieżowe z ramienia Opolskiego Związku Piłki Nożnej oraz pracować w kadrach OZPN-u z najzdolniejszymi zawodnikami Województwa Opolskiego. W najbliższych miesiącach postaram się wspólnie z trenerami Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg oraz wszystkimi osobami zaangażowanymi w piłkę nożną w naszym mieście, aby rozwijać najmłodszych adeptów piłkarskich i ciągle zwiększać jakość szkolenia. Fundamentem jest stworzenie odpowiednich warunków treningowych, współpraca ze wszystkimi szkółkami w naszym mieście oraz otoczenie się osobami, dla których praca z zawodnikami jest przyjemnością – dodał nowy koordynator naszej Akademii.

Bardzo mnie cieszy, że w naszym mieście funkcjonują cztery podmioty – szkółki, które zajmują się szkoleniem najmłodszych. To pokazuje, że zainteresowanie piłką nożną w Brzegu jest bardzo duże. Liczę na to, że wszystkie kluby będą mogły ze sobą współpracować, co przełoży się pozytywnie na naszych wychowanków. Uważam, że od kategorii młodzik w naszym mieście powinien zostać obrany jeden wspólny kierunek, którym będą podążać wszystkie kluby szkolące najmłodszych adeptów piłkarskich. Mam nadzieję, że już w najbliższym czasie brzeska piłka zrobi kolejny krok do przodu – spuentował Wolański.

Witamy na żółto-niebieskim pokładzie i życzymy samych sukcesów z naszą Akademią! 

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn