Sparing: Stal Brzeg – Moto-Jelcz Oława 5:1

W drugim meczu sparingowym piłkarze Stali pewnie pokonali Moto-Jelcz Oława 5:1. O wyniku zadecydowała głównie druga połowa, w której żółto-niebiescy zdobyli cztery bramki. Trener Marcin Nowacki testował czterech zawodników, spośród których większość zaprezentowała się bardzo pozytywnie.

Pierwsze minuty należały jednak do zespołu z Oławy. Podopieczni Zbigniewa Smółki przeważali i jako pierwsi zdobyli bramkę. W 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył zawodnik gości i otworzył wynik meczu. W 28. minucie Stalowcy wyrównali. Po prostopadłym podaniu do futbolówki wyszedł bramkarz Moto-Jelcza, piłka trafiła pod nogi Damiana Celucha, który lobem z 30 metrów doprowadził do wyrównania. Przed zmianą stron oławianie mieli swoje okazje, a blisko był zwłaszcza Janusz Gancarczyk, który w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka.

W II połowie oglądaliśmy już totalną dominację Stalowców. Oławianie nie mieli żadnych atutów w ofensywie, natomiast brzeżanie zdobywali kolejne bramki, a mieli szanse na jeszcze więcej. W 55. minucie na 2:1 trafił Dominik Bronisławski, którzy uderzył przy dalszym słupku. W 62. minucie po dograniu od Ograbka na pustą bramkę podwyższył Podgórski. Kolejne trafienia padły w ostatnich dziesięciu minutach. W 82′ zawodnik testowany z dystansu nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych, natomiast w 88′ podobnym wyczynem popisał się Michał Kuriata, który trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Ostatecznie Stal po dobrym występie pokonała Moto-Jelcz Oława 5:1. W następny piątek o godzinie 18:00 na własnym obiekcie podejmiemy beniaminka III ligi – Polonię Nysa.

Sparing nr 2

Stal Brzeg – Moto-Jelcz Oława 5:1 (bramki: Celuch 28′, Bronisławski 55′, Podgórski 62′, zaw. testowany 82′, Kuriata 88′)

Stal – I połowa: Stitou – Ograbek, Lechowicz, Kowalski, Niemczyk, Sypek, Bronisławski, Celuch i trzech zawodników testowanych. II połowa: Gromnicki – Paszkowski, Leończyk, Wdowiak, Ograbek, Czajkowski, Kuriata, Szymczyk, Sypek, Bronisławski, Podgórski. Trener Marcin Nowacki.