ZAPOWIEDŹ: Stal II Brzeg - GKS Widawa Wilków

Stal II Brzeg – GKS Widawa Wilków – zapowiedź

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już w czwartek druga drużyna Stali Brzeg stanie przed szansą na zdobycie Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym. Młodzi piłkarze Stali na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Brzegu zmierzą się z rywalizującą w A-klasie Widawą Wilków. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców do zjawienia się na trybunach i wspierania naszej drużyny.

GKS Widawa Wilków, czyli przeciwnik brzeżan już siódmy sezon z rzędu występuje w A-klasie, także z pewnością ma większe doświadczenie od naszego zespołu. W poprzednim roku GKS zajął 6. miejsce w tabeli, natomiast obecnie, na kolejkę przed końcem plasuje się na 5. pozycji w klasie A (grupie 2) z bilansem 9 zwycięstw, 6 remisów i 8 porażek.

Wiosną nasi rywale prezentują się jednak dosyć przeciętnie, a już na pewno gorzej, niż w rundzie jesiennej. W drodze do finału terytorialnego Pucharu Polski Widawa Wilków rozprawiała się kolejno z Burzą Gręboszów (4:3), Polonią Domaszowice (5:0) i rezerwami Startu Namysłów (1:0). Ekipa Damiana Dziury w jeszcze bardziej imponującym stylu wygrywała z LZS Jankowice Wielkie (4:3), LZS II Starowice (6:0) i Polonią Przylesie (6:1). Najskuteczniejszym zawodnikiem żółto-niebieskich w tych rozgrywkach jest Dawid Mozoła, który w trzech meczach zdobył pięć goli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców w czwartkowe popołudnie by zobaczyć, jak brzeska młodzież poradzi sobie z wyżej notowanym rywalem. Stawką meczu, oprócz samego trofeum, będzie nagroda finansowa oraz możliwość rywalizacji w kolejnej edycji wojewódzkiego Pucharu Polski (w tym szansa rozegrania meczu z najlepszymi drużynami w województwie – MKS-em Kluczbork, Polonią Nysa czy… pierwszą drużyną Stali).

Nasz drugi zespół w 2022 roku wygrał wszystkie 12 z 12 meczów o stawkę, ale spośród nich ten zapowiada się zdecydowanie najtrudniej. Czy młodzi piłkarze brzeskiej Stali zdołają zgarnąć dublet i do tytułu mistrzowskiego klasy B oraz awansu dorzucić zwycięstwo w Pucharze? O tym przekonamy się już w czwartkowe popołudnie, a my zachęcamy, by tego dnia pojawić się na trybunach Stadionu Miejskiego w Brzegu i dopingiem wesprzeć chłopaków.

Wstęp na mecz jest darmowy!

Finał terytorialnego Pucharu Polski

  • Stal II Brzeg – GKS Widawa Wilków
  • 16.06.2022 (czwartek), godz. 15:00
  • Stadion Miejski w Brzegu
  • fot. www.brzeg24.pl
Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn