ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Stilon Gorzów

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Zawodnicy brzeskiej Stali z nowym trenerem przystąpią do meczu 6. kolejki III ligi, w którym na własnym obiekcie podejmą Stilon Gorzów.

We wtorek doszło do rozstania z Marcinem Nowackim, a jeszcze tego dnia przedstawiliśmy jego następcę, którym został Kamil Rakoczy. Jak zespół zareaguje na taki wstrząs i czy nowy szkoleniowiec poprowadzi brzeżan po komplet punktów? Żółto-niebiescy wylądowali w strefie spadkowej, mają najgorszy bilans bramkowy w lidze i potrzebują punktów jak tlenu, dlatego w sobotę liczymy na dobry, a przede wszystkim zwycięski występ.

Klub Stilon Gorzów powstał w 1947 roku i jest jednym z najbardziej zasłużonych zespołów piłkarskich występujących w naszej lidze. Do największych sukcesów w historii biało-niebieskich należą dwukrotne zajęcie 3. miejsca na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce (dawna II liga, lata 80. ub. wieku), a także półfinał Pucharu Polski w 1992 roku. Jeszcze kilkanaście lat temu Stilonowcy występowali w I lidze, lecz wskutek problemów finansowych klub w 2011 roku został rozwiązany. Po reaktywacji gorzowianie krążą pomiędzy III ligą a IV. W ubiegłym sezonie Stilon wygrał swoje rozgrywki i awansował na trzeci poziom rozgrywkowy, mając znaczną przewagę nad pozostałymi drużynami (bilans 28-3-3, 24 punktów przewagi nad drugą Odrą Nietków).

W ekipie prowadzonej przez trenera Karola Gliwińskiego nie doszło do znacznych zmian w letniej przerwie, choć kilka transferów – przynajmniej na papierze – wyglądało obiecująco. Emil Drozdowicz, mający na koncie blisko 30 występów w Ekstraklasie trafił do Gorzowa Wielkopolskiego z Wisły Puławy; Olaf Nowak, który również strzelał już w Ekstraklasie przyszedł z Podhala Nowy Targ, ponadto zakontraktowano m.in. Maksyma Bohdanowa (z Tawriji Symferopol – Ukraina), Maksymiliana Trepczyńskiego (Ślęza Wrocław) czy Japończyka Ryomę Ishizukę (ostatnio Świt Skolwin). Wśród ubytków, chyba największym jest ten, o którym gorzowski Stilon poinformował tuż przed meczem ze Stalą – zespół z powodów osobistych opuścił podstawowy bramkarz Gabriel Łodej.

W pięciu kolejkach obecnego sezonu III ligi beniaminek z Gorzowa Wielkopolskiego zanotował jedno zwycięstwo (3:2 z Chrobrym II Głogów), jeden remis i odniósł trzy porażki. To sprawia, że Stilon plasuje się aktualnie na 15. pozycji w tabeli i wyprzedzając Stalowców jedynie lepszym bilansem bramkowym. Ten fakt tylko potwierdza, jak dużego znaczenia dla obu ekip nabiera sobotnie spotkanie. Dodajmy jeszcze, że najlepszymi strzelcami tego zespołu są Emil Drozdowicz i Mateusz Kaczor, mający na koncie dwa trafienia.

Ostatnie trzy mecze pomiędzy Stalą a Stilonem kończyły się wygranymi naszego zespołu. Więcej o historii bezpośrednich spotkań możecie przeczytać TUTAJ.

Przed nami ciężki pojedynek, w którym obie ekipy będą chciały zgarnąć komplet punktów, a remis nie będzie satysfakcjonował żadnej ze stron. Mamy nadzieję, że to Stalowcy pokażą większą determinację na murawie i po trzech wysokich przegranych w końcu dadzą nam powody do radości. Nowy trener to zawsze nowe otwarcie i bardzo liczymy na to, iż Kamil Rakoczy rozpocznie pracę w Stali od zdobycia trzech oczek.

Mecz Stal Brzeg – Stilon Gorzów zostanie rozegrany w sobotę, 3 września o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Brzegu. Bardzo liczymy na wsparcie naszych najwierniejszych kibiców, bo jest ono nam potrzebne jak nigdy wcześniej. Bądźcie z nami!

6. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg – Stilon Gorzów

03.09.2022 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu

 

 

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn