ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Polonia Nysa

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

O pierwsze ligowe punkty nasza drużyna powalczy z innym spadkowiczem z III ligi - Polonią Nysa,

Choć pierwszy mecz o stawkę żółto-niebiescy rozegrali już tydzień temu, to prawdziwe granie rozpocznie się dopiero teraz. Szczególnie istotny dla układu całego sezonu będzie początek sezonu. Nasz zespół w sierpniu zmierzy się bowiem z ekipami typowanymi do awansu: Polonią Nysa, Ruchem Zdzieszowice czy choćby Małąpanwią Ozimek. Wyniki tych spotkań określą zapewne cel, o jaki bardzo przebudowany, młody zespół Stali powalczy w bieżących rozgrywkach.

Historia klubu naszych sobotnich rywali, a więc Polonii Nysa rozpoczęła się tuż po wojnie, w 1946 roku. Klub działał pod wieloma różnymi nazwami, m. in. „Grom”, ale od 1956 roku funkcjonuje jako Polonia. Warto też pamiętać, że równolegle przez wiele lat w mieście funkcjonowała również sekcja piłkarska Stali, która po przemianach ustrojowych została jednak zlikwidowana. Największymi sukcesami naszego piątkowego rywala jest występ w barażach o II ligę (w 1959) oraz piąte miejsce w rozgrywkach ligi międzywojewódzkiej (sezon 1995/96). W XXI wieku Polonia tułała się pomiędzy IV ligą a klasą okręgową, by w 2020 roku wywalczyć upragniony awans do III ligi. Pobyt na tym szczeblu trwał jednak tylko rok. Nysanie spadli do IV ligi, po roku do niej wrócili i znowu spadli. Choć w poprzednich rozgrywkach do utrzymania zabrakło już naprawdę niewiele, to nasi rywale – podobnie jak Stal – w nowym sezonie będą rywalizować w IV lidze opolskiej.

Po spadku w Nysie postanowiono zbudować niemal całkowicie nową ekipę. Trener Andrzej Moskal pożegnał kilku doświadczonych zawodników, w miejsce których zakontraktowano głównie młodzież. Można więc powiedzieć, że nysanie poszli droga podobną do brzeżan.

Przyszli: Krzysztof Kulak (LZS Domaszkowice), Mikołaj Kuc (Śląsk Wrocław), Marcin Dudek (Ślęza Wrocław), Marek Koziol (OKS Olesno), Szymon Wojakowski (LZS Piotrówka), Dawid Stempin (Polonia 1908 Marcinki Kępno), Dawid Ostrowski, Patryk Ostrowski (Strzelinianka Strzelin), Kostiantyn Hołowczenko (Sokół Ostróda).

Odeszli: Stanislav Hreben (Mławianka Mława), Mikołaj Kudra (Stal Brzeg), Seungseong Kwon (powrót do Pogoni Skwierzyna), Maciej Rakoczy (Stal Brzeg), Paweł Sasin (Ślęza Wrocław), Dariusz Szczerbal (MKS Kluczbork), Julian Trochanowski, Ryszard Jakubiak, Igor Maruszak (powrót do Śląska Wrocław) oraz Michał Zimon (Wisła Kraków).

Polonia, podobnie jak Stal, ma już za sobą próbę generalną przed startem ligi. Nysanie w I rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski mierzyli się jednak z dużo mocniejszym przeciwnikiem – Fortuną Głogówek. Ostatecznie po dwóch trafieniach skutecznego Macieja Pisuli nasi przeciwnicy wygrali 2:1 i awansowali do kolejnej fazy.

KS Fortuna Głogówek – KS Polonia Nysa 1:2 (0:1)

Bramki: Michał Koc 90′ – Maciej Pisula 43′, 75′ (karny)

Skład Polonii: Marciniak – Kulak, Dudek, Koziol, Ostrowski D. – Dudek (65′ Hołowczenko), Kuc, Pisula, Sikora, Ostrowski P. (77′ Seremet) – Duda (62′ Stempin).

Sobotni pojedynek będzie 18. w historii starciem Polonii ze Stalą. Historię wcześniejszych starć znajdziecie w osobno przygotowanym artykule – TUTAJ.

 

Mecz Stali z Polonią jawi się jako hit 1. kolejki rozgrywek IV ligi opolskiej. Nic dziwnego, bo zmierzą się ze sobą ekipy, które z pewnością zamierzają znaleźć się w czołówce tabeli na koniec sezonu, choć obie przystępują do rozgrywek przebudowane i jako mimo wszystko niewiadoma. Liczymy, że chłopaki pokażą swoje umiejętności, zostawią zdrowie na boisku i dadzą nam powody do radości po końcowym gwizdku! Liczymy również na głośne wsparcie naszych kibiców, którzy już nieraz potrafili ponieść naszych chłopaków do dobrej gry.

Starcie 1. kolejki IV ligi zostanie rozegrane w sobotę, 12 sierpnia o godzinie 17:00. Bramy stadionu otwieramy godzinę szybciej, o 16:00. Zapraszamy wszystkich na trybuny, a dla przebywających na urlopie mamy świetną informację – mecz będzie transmitowany w serwisie YouTube Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Szczegóły już jutro.

 

1.kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – Polonia Nysa

12.08.2023 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn