ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Pniówek Pawłowice

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W najbliższą środę o pierwsze ligowe zwycięstwo od 8 kwietnia powalczą piłkarze brzeskiej Stali. Rywalami żółto-niebieskich będą III-ligowi wyjadacze, a więc zawodnicy Pniówka Pawłowice.

Klub piłkarski „Pniówek” powstał w 1974 roku, a największe sukcesy odnosi w XXI wieku. Śląska drużyna doskonale zna trzecią ligę, bo jest to dla niej już piętnasty z rzędu sezon na tym poziomie! Poprzednie rozgrywki w wykonaniu naszych rywali były dość nierówne. Gorszy start rundy rewanżowej sprawił, iż zielono-żółto-czarni dokonali zmiany trenera i po blisko czterech latach z zespołem pożegnał się trener Grzegorz Łukasik. Jego następca, doświadczony Jan Furlepa finiszował z Pniówkiem na 8. pozycji.

W obecnych rozgrywkach nasi środowi przeciwnicy znowu są ekipą środka stawki. Po rundzie jesiennej pawłowiczanie ponownie plasowali się na 8. miejscu. Zimą klub dość niespodziewanie, w trakcie okresu przygotowawczego opuścił trener Furlepa. Stery przejął Sławomir Szary i to on przygotowywał zespół do wiosny. Wielkich zmian w kadrze Pniówka nie było – do drużyny dołączyli m.in. Przemysław Szkatuła (Odra Wodzisław), Maciej Kolasa (ROW Rybnik), Jakub Kasperowicz (GKS Jastrzębie) czy Kacper Grzebieluch (GKS Katowice).

Wiosną zespół ten punktuje identycznie jak Stal – 17 oczek zdobytych w rundzie rewanżowej, zsumowane z dorobkiem jesiennym dają Pniówkowi 9. pozycję w tabeli (10 zwycięstw, 9 remisów, 10 porażek, 39 punktów, bramki 55:52). Na wyjazdach pawłowiczanie punktują znacznie gorzej, niż u siebie (14 oczek przywiezionych z terenów rywali). Najlepszym strzelcem ekipy trenera Szarego, jak i jednym z najskuteczniejszych zawodników całej III ligi jest Dawid Hanzel – autor aż 17 trafień. Dodajmy, że w obozie Stali 15 goli zdobył Dominik Bronisławski.

To będzie 13. w historii spotkanie pomiędzy Stalą a Pniówkiem. Na Stadionie Miejskim w Brzegu z tym zespołem jeszcze nigdy nie przegraliśmy – historię meczów opisaliśmy TUTAJ.

Walka o utrzymanie III ligi dla Brzegu trwa. Do końca sezonu pozostało coraz mniej spotkań, a żółto-niebiescy potrzebują zwycięstw. Z tym zamiarem podopieczni Kamila Rakoczego przystąpią do środowej potyczki i mamy nadzieję, że swój cel osiągną. Mimo niezbyt dogodnego terminu liczymy również na obecność naszych kibiców. RAZEM PO ZWYCIĘSTWO!

30. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg – Pniówek Pawłowice

24.05.2023 (środa), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Mirosław Szozda/pilkaopolska.pl

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn