ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Chrobry II Głogów

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Po niemal równo dwumiesięcznej przerwie znów będziemy mogli cieszyć się piłkarskimi emocjami na Stadionie Miejskim w Brzegu. Piłkarze brzeskiej Stali rozpoczynają nowy sezon od pojedynku z beniaminkiem III ligi - rezerwami Chrobrego Głogów.

Długie tygodnie przygotowań, ciężkie treningi, mecze kontrolne, kilku przetestowanych zawodników… i nareszcie ruszamy. W kadrze zespołu Stali, którą w całości ogłosimy jutro, nie doszło do zbyt wielkich zmian, dlatego też stabilizacja i dobre zgranie powinno być atutem żółto-niebieskich. Wyjściowa jedenastka na sobotni mecz nie będzie żadną zbieraniną przypadkowych ludzi, tylko prawdziwą drużyną, która dobrze się rozumie i posiada spore doświadczenie na tym poziomie rozgrywkowym. Patrząc w ten sposób na zespół brzeskiej Stali, mamy prawo oczekiwać udanej rundy jesiennej i jak największej zdobyczy punktowej. Nie wyobrażamy sobie, aby żółto-niebiescy kolejny raz walczyli tylko o utrzymanie, bo potencjał naszych piłkarzy jest zdecydowanie większy. Cel na nowy sezon zapewne nakreśli się po pierwszych kilku kolejkach, a pierwsza odsłona walki o ligowe punkty czeka nas już w sobotę.

Chrobry II Głogów to absolutny beniaminek na tym poziomie rozgrywkowym. Rezerwy pierwszoligowca istnieją już ponad 20 lat, a ich celem jest oczywiście ogrywanie młodzieży i wprowadzanie jej do piłki seniorskiej. W ostatnich latach idą za tym również wyniki. Po kilku sezonach spędzonych w czubie IV ligi dolnośląskiej „dwójka” Chrobrego w czerwcu bieżącego roku wygrała swoją grupę z bilansem 22 zwycięstw, 3 remisów i 5 porażek, po czym – trochę niespodziewanie – znalazła się w barażach o awans do III ligi. Tutaj murowanym faworytem był ich przeciwnik, Lechia Dzierżoniów, lecz kolejny raz przekonaliśmy się, jak nieprzewidywalny bywa futbol. Doświadczony zespół z Dzierżoniowa przez łącznie 180 minut ani razu nie zdołał znaleźć drogi do siatki, pomimo tego, że niemal cały rewanżowy mecz grał z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla rywali. Głogowianie z kolei trafili do siatki raz, później „zaparkowali autobus” i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z niewątpliwego sukcesu, jakim był awans młodego zespołu Chrobrego II na trzeci szczebel rozgrywkowy.

I mecz barażowy: Lechia Dzierżoniów – Chrobry II Głogów 0:0

II mecz barażowy: Chrobry II Głogów – Lechia Dzierżoniów 1:0 (Jóźwiak 19′)

O ile w przypadku drużyn rezerw mogą one być zasilane „spadami” z pierwszego zespołu, tak w Głogowie raczej się tego nie praktykuje. Chrobry II to ekipa niemal w całości złożona ze zdolnej młodzieży, dla której z pewnością rywalizacja w III lidze będzie poważnym sprawdzianem piłkarskiej dojrzałości. O ruchach transferowych w zespole trenera Sebastiana Górskiego na razie nie znaleźliśmy żadnych informacji, choć wiadomo, że kilku zawodników zostało włączonych do kadry drużyny I-ligowej.

Piłkarze rezerw Chrobrego do sezonu przygotowywali się m.in. podczas obozu w Buczu. Rozgrywali również szereg gier sparingowych, z których przegrali 0:3 z Polonią Leszno, 1:5 z Cariną Gubin oraz 0:4 z Miedzią II Legnica, ponadto zremisowali 2:2 z Polonią-Stalą Świdnica oraz wygrali 4:2 z Odrą Nietków.

Stal Brzeg z drużyną Chrobrego II Głogów zagra pierwszy raz w historii, ale generalnie nie będzie to pierwsze spotkanie żółto-niebieskich z ekipą z Głogowa. W latach 1976-1980 Stalowcy rywalizowali na poziomie dawnej III ligi z pierwszym zespołem Chrobrego. Nie znamy wyników tamtych spotkań, ale wiemy, że losy obu drużyn toczyły się różnie. W sezonie 1977/78 to żółto-niebiescy byli blisko awansu poziom wyżej (ostatecznie skończyliśmy na 2. miejscu, tuż za Zagłębiem Lubin), zaś Chrobry z trudem uniknął spadku. Rok później sytuacja była całkowicie odwrotna i to brzeżanie omal nie znaleźli się w klasie okręgowej.

Nowy sezon przynosi nowe nadzieje. Pierwszy mecz to zawsze pewna niewiadoma, zarówno w jeśli chodzi o nasz zespół (choć wiele zmian w nim nie zaszło), jak i w przypadku rywali, którzy są nową drużyną w naszej lidze. Na pewno młodzi zawodnicy z Głogowa zostawią na boisku wiele zdrowia, chcąc udanie wejść w rozgrywki, ale dokładnie tego samego spodziewamy się po brzeżanach. Doświadczenie jest po naszej stronie, podobnie jak atut własnej publiczności i mamy głęboką nadzieję, że podopieczni trenera Marcina Nowackiego wejdą w nowy sezon z przytupem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Brzegu, przypominając, że pierwszy gwizdek sobotniego pojedynku zaplanowano na godzinę 18:00. Informowaliśmy już również, że przed spotkaniem będzie możliwość zaopatrzyć się przy kasie biletowej w karnety, szaliki, czapki z daszkiem i inne gadżety klubowe – więcej TUTAJ. Bądźcie z nami!

1. kolejka III ligi (grupy 3)

Stal Brzeg – Chrobry II Głogów

6.08.2022 (sobota), godz. 18:00

Stadion Miejski w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn