ZAPOWIEDŹ: Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W niedzielę piłkarze Stali rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem staną przed okazją do rewanżu na piłkarzach Ruchu Zdzieszowice, którzy wygrali z żółto-niebieskimi w starciu pucharowym.

Powstały w 1946 roku klub sportowy w Zdzieszowicach jako „Anna”, a następnie „Unia”, dopiero od 1965 roku funkcjonuje jako „Ruch” Zdzieszowice. Drużyna piłkarska popularnie nazywana „Zdzichami” największe sukcesy odnosiła w XXI wieku, w latach 2010-2014 występując na poziomie II ligi, a rozgrywki 2011/12 kończąc nawet na 5. miejscu w tabeli. Tamten sezon był niesamowicie udany dla naszych sobotnich rywali, bowiem w Pucharze Polski dotarli oni aż do ćwierćfinału, eliminując po drodze m.in. Jagiellonię Białystok. Po sześciu latach spędzonych w III lidze władze klubu podjęły trudną decyzję o wycofaniu się z rozgrywek i rozpoczęciu zmagań poziom niżej. Od tego momentu Ruch rywalizuje na poziomie IV ligi opolskiej, rokrocznie plasując się na podium tabeli.

Na półmetku bieżących rozgrywek Zdzichy plasowały się na 4. miejscu, a po solidnie przepracowanej zimie i kilku transferach nasi niedzieli rywale liczą na jeszcze więcej. W rundę wiosenną weszli oni bowiem bardzo mocno – pucharowe starcie z naszym zespołem wygrali 4:1, natomiast w ligowym pojedynku z Po-Ra-Wiem Większyce wygrali 2:1. Do siatki dwukrotnie trafiał Dariusz Zapotoczny. Ruch po 16. rozegranych kolejkach nadal zajmuje 4. miejsce (11 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki, 35 punktów), ale do lidera z Ozimka traci jedynie cztery oczka.

Sobotni mecz będzie 12. w historii pojedynkiem pomiędzy Stalą a Ruchem. Dwa z nich wygrała Stal, cztery zakończyły się remisami, a pięciokrotnie zwyciężali zdzieszowiczanie. Tak też było dwa tygodnie temu, kiedy to przeciwnicy zdecydowanie zwyciężyli 4:1. Na listę strzelców wpisali się Przemysław Tramsz, Dariusz Zapotoczny i Szymon Grek, natomiast dla Stali trafił Maciej Rakoczy.

Przed nami bardzo ciekawie zapowiadające się, ale też niezwykle ważne spotkanie. Zarówno Stal, jak i Ruch plasują się w ścisłej czołówce tabeli i zamierzają walczyć o najwyższe cele. Brzeżanie liczą na rewanż za pojedynek sprzed dwóch tygodni i choć nie będzie to łatwe zadanie, bo w Zdzieszowicach zawsze trudno nam się grało, to przy wsparciu naszych najwierniejszych kibiców możemy powalczyć o komplet punktów.

Mecz 17. kolejki IV ligi Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg rozegrany zostanie w niedzielę, 17 marca o godzinie 15:00. Sędzią głównym tego pojedynku będzie Jakub Konicki. Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube Opolskiego Związku Piłki Nożnej – zachęcamy do oglądania. Bądźcie z nami!

17. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg

17.03.2024 (niedziela), godz. 15:00

Stadion Miejski w Zdzieszowicach

fot. Jakub Trzaska

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn