ZAPOWIEDŹ: LZS Starowice – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Derby powiatu, mecz z liderem IV ligi i ogromna stawka, jaką jest finał wojewódzkiego Pucharu Polski. Środowe starcie żółto-niebieskich z LZS-em Starowice zapowiada się niezwykle ciekawie.

Klub ze Starowic Dolnych istnieje już od wielu lat, ale w roku 2002 został reaktywowany przez Dariusza Gajewskiego. Najlepszy okres w historii LZS-u trwa obecnie. Klub od kilku lat jest czołowym zespołem IV ligi opolskiej, choć najlepszym czasem był dla niego rok 2019. To wtedy ekipa Jakuba Reila dotarła do finału wojewódzkiego Pucharu Polski (przegrywając ze Stalą 0:2), a także wywalczyła awans do III ligi (choć warto dodać, że Starowice zajęły wówczas 2. miejsce w tabeli, lecz z możliwości promocji na wyższy szczebel zrezygnowała Polonia Głubczyce). Po spadku na poziom czwartoligowy LZS kończył rozgrywki odpowiednio na 2. i 3. miejscu, a w tym sezonie ma chrapkę na więcej.

Starowiczanie są bowiem aktualnie na 1. miejscu w tabeli IV ligi opolskiej. Nad drugim Ruchem Zdzieszowice nasi rywale mają trzy oczka przewagi, ale też jeden mecz rozegrany więcej. Podopieczni trenera Reila w bieżących rozgrywkach przegrali tylko raz – oprócz tego wygrali 16-krotnie i zanotowali 4 remisy. Wrażenie robi również bilans bramkowy 65:17. Wygląda na to, że walka o awans ze „Zdzichami” będzie bardzo zacięta i potrwa do samego końca, choć ostatnio w lepszej dyspozycji są Starowiczanie – nasi sobotni rywale wygrali na wiosnę wszystkie swoje spotkania. Duża w tym zasługa dwóch najlepszych strzelców LZS-u: Adama Setli (15 trafień) i Dawida Rudnika (12 goli).

W drodze do półfinału LZS eliminował kolejno Polonię Głubczyce (walkower 3:0), LZS Goświnowice (3:0), OKS Olesno (4:0) i Start Jełowa (3:0). Trudniejszą ścieżkę do tego etapu mieli brzeżanie – po drodze mierzyli się oni bowiem z Ruchem Zdzieszowice (2:1), Fortuną Głogówek (4:1) i MKS-em Kluczbork (3:2 po dogrywce). Dodajmy, że zwycięzca w wielkim finale zaplanowanym na maj zagra z lepszym z pary Iprime Bogacica/Porawie Większyce.

To będzie ósme starcie w historii pomiędzy Stalą a ekipą spod Grodkowa. Podsumowanie wcześniejszych gier opisaliśmy osobno – TUTAJ.

Zarówno stawka meczu, derbowy charakter pojedynku, jak i wysoka ostatnio forma obu ekip zapowiadają niezwykłe emocje. W końcu obie drużyny marzą o tym, aby w maju zgarnąć trofeum Pucharu Polski, zgarnąć trofeum i możliwość gry na szczeblu centralnym tych rozgrywek. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Mecz półfinałowy rozgrywek Pucharu Polski jako sędzia główny poprowadzi Pan Mateusz Wąsiak. Pierwszy gwizdek na starowickiej arenie usłyszymy już o godzinie 17:00. Mamy nadzieję, że będziecie z nami i wesprzecie Stalowców dopingiem!

Półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski

LZS Starowice – Stal Brzeg

19.04.2023 (środa), godz. 17:00

Stadion LZS-u, Starowice Dolne 36

fot. Lucas_R10

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn