ZAPOWIEDŹ: KS iPrime Bogacica – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Przed nami absolutny hit rundy jesiennej w IV lidze opolskiej. W niedzielę w Bogacicy zmierzą się ze sobą dwa, dotychczas zdecydowanie najlepiej punktujące zespoły - KS iPrime Bogacica i Stal Brzeg.

KS iPrime Bogacica jako klub funkcjonuje od 1946 roku. Zespół przez zdecydowaną większość czasu w XXI wieku występował w B-klasie (grał tam jeszcze do 2019 roku!), a dopiero w ostatnich latach zaczął się piąć po szczeblach rozgrywkowych. Dwa lata temu do awansu do IV ligi naszym rywalom brakło jedynie punktu, zaś w minionym sezonie podopieczni Michała Buły nie zostawili ligowej konkurencji żadnych szans. Bogacica wygrała 29 meczów w Klasie Okręgowej, tylko jeden zremisowała i z ogromną przewagą nad wiceliderem oraz robiącym wrażenie bilansem bramkowym (132:21) zapewniła sobie promocję do IV ligi opolskiej.

Na wyższym poziomie rozgrywkowym nasi niedzielni rywale wcale nie radzą sobie gorzej – ba, w nowy sezon zespół Michała Buły wszedł w kapitalnym stylu. Siedem zwycięstw (w tym pogromy 10:1 nad Pogonią Prudnik czy 8:1 nad LZS-em Domaszkowice), tylko jedna porażka (0:2 z Fortuną Głogówek) i łączny dorobek 21 oczek plasują KS iPrime Bogacica na pierwszej pozycji w IV-ligowej tabeli, z przewagą dwóch punktów nad brzeską Stalą. Najskuteczniejszym piłkarzem tego zespołu jest Jakub Pielok, autor 12 trafień, który przoduje również w klasyfikacji strzelców IV ligi opolskiej. Nie jest to jednak jedyny zawodnik, na którego powinniśmy uważać – w ekipie Bogacicy jest wiele nazwisk z przeszłością nawet II- i III-ligową.

Niedzielne starcie będzie powtórką z majowego, tegorocznego finału wojewódzkiego Pucharu Polski. W nim Stalowcy zmierzyli się właśnie z KS iPrime Bogacica i zwyciężyli 4:1. Do siatki po naszej stronie trafiali wówczas Maksymilian Podgórski (dwukrotnie), Michał Maj i Daniel Morys. Dla przeciwników honorowego gola zdobył Miłosz Reisch.

Euforia po pucharowym zwycięstwie już opadła i czas skupiać się na rozgrywkach ligowych. Mecz w Bogacicy z pewnością nie będzie łatwym wyzwaniem, na co wskazują wyniki naszych przeciwników, którzy ewidentnie są „w gazie” i również marzą o trzech oczkach. Stalowcy w tym sezonie pokazali już jednak, że przy maksymalnej koncentracji potrafią zdziałać bardzo dużo i liczymy na to, że odpowiednie podejście chłopaków da nam zwycięstwo i fotel lidera. Powodzenia, żółto-niebiescy, trzymamy za was kciuki!

9. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

KS iPrime Bogacica – Stal Brzeg

01.10.2023 (niedziela), godz. 14:00

Stadion w Bogacicy

fot. Mirosław Szozda/Opolski Związek Piłki Nożnej

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn