Trampkarze powalczyli w rewanżu

Nasi trampkarze w drugim meczu barażów o CLJ U-15 znacznie bardziej postawili się Lechii Zielona Góra, niż w pierwszym spotkaniu, ale to rywale ostatecznie awansowali na szczebel centralny.

Młodzi piłkarze z Brzegu po przegranej aż 3:9 w pierwszym meczu nie mieli zbyt wiele do stracenia. Zielonogórzanie prezentowali się w tym spotkaniu lepiej i to oni dłużej utrzymywali się przy futbolówce, natomiast Stalowcy szukali swoich szans w kontratakach i stałych fragmentach gry. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 35. minuty i był to gol dla Lechii. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli na 2:0, skutecznie egzekwując rzut karny.

W drugiej połowie trenerzy obu zespołów dokonali sporo zmian. W 73. minucie jeden z wypadów Stali pod pole karne gospodarzy zakończył się kontaktowym trafieniem Rafała Bednarskiego. Chwilę później nasza drużyna mogła wyrównać, lecz poprzeczka uratowała Lechię przed utratą kolejnego gola. Zamiast tego, w samej końcówce na 3:1 podwyższyli zielonogórzanie i ostatecznie to oni mogli się cieszyć z całkowicie zasłużonego awansu.

Bardzo dziękujemy naszym chłopakom za walkę i niezwykle udaną rundę jesienną, w której – przypomnijmy – trampkarze Stali wygrali wszystkie 14 meczów w Opolskiej Lidze Trampkarza. Dwumecz barażowy był bezcennym doświadczeniem, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Brawo STAL!

Gospodarze przeprowadzili transmisję z tego spotkania – jej zapis jest dostępny TUTAJ.