Terytorialny Puchar Polski nie dla rezerw Stali

Tak jak w niedawnym meczu ligowym LZS Starościn wbił rezerwom Stali cztery gole i pewnie zgarnął trofeum terytorialnego Pucharu Polski.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla młodej ekipy z Brzegu. Już w 5. minucie po dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę pechowo do własnej siatki skierował Fabian Sikora. W 11. minucie było już 2:0 dla LZS-u Starościn. Znakomite prostopadłe podanie otrzymał Marcin Zajączkowski, minął bramkarza Stali i skierował piłkę do bramki. Wydawało się, że starcie finałowe może zostać zamknięte wyjątkowo szybko, lecz brzeżanie wzięli się do roboty i powalczyli. W 23. minucie bardzo dobrym podaniem popisał się Damian Wojciechowski, co wykorzystał Fabian Sikora i dał Stalowcom trafienie kontaktowe. Niewiele brakowało, a do przerwy mielibyśmy remis 2:2. Kapitalne uderzenie Bartosza Kusicielka z 30 metrów wylądowało jednak na słupku.

Po zmianie stron przewaga zespołu ze Starościna była już ewidentna. Goście wypunktowali żółto-niebieskich, zagrali bardzo cierpliwie i dojrzale, samemu nie dopuszczając zbytnio brzeżan do okazji bramkowych. LZS zdobył dwa gole i oba były autorstwa Damiana Sobczaka – najpierw, w 64. minucie zawodnik rywali wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Tomaszu Jaworskim, natomiast w 86. minucie mocnym uderzeniem z polu karnym zamknął czwartkowe zawody. LZS Starościn, a więc przyszły reprezentant „Okręgówki” wygrał 4:1 i bez dwóch zdań zasłużenie zgarnął trofeum terytorialnego Pucharu Polski podokręgu Brzeg-Namysłów.