Stal Brzeg – Pogoń Prudnik 11:0

Piłkarze Stali Brzeg, mimo kilku poważnych osłabień w wyjściowej jedenastce byli dziś bezlitośni, rozbijając Pogoń Prudnik aż 11:0.

W kadrze na to spotkanie zabrakło pauzujących za kartki Michała Sypka i Michała Kuriaty. Z powodów zdrowotnych nieobecni byli Michał Szymczyk i Aleksander Firek, zaś na ławce zasiadł Paweł Bujakiewicz, który ostatnio również leczył uraz. Pomimo tego mecz z Pogonią od początku do końca przebiegał pod dyktando żółto-niebieskich.

Co prawda pierwszą godną odnotowania akcję rozprowadzili goście, kiedy to w 4. minucie debiutującego między słupkami Igora Czaprana sprawdził Mateusz Martyniuk, ale później dominacja brzeżan była niepodważalna, a gole sypały się jak z kapelusza. W 6. minucie w polu karnym technicznym strzałem wynik otworzył Jakub Chołast. Nie minęły trzy minuty, a świetne prostopadłe podanie wykorzystał Maksymilian Podgórski, mijając golkipera Pogoni i pakując futbolówkę do siatki. W 27. minucie było 3:0. W polu karnym faulowany był Maksymilian Podgórski, a jedenastkę wykorzystał Maciej Rakoczy. Kolejne bramki padły łupem Jakuba Chołasta i Maksymiliana Podgórskiego, którzy ustrzelili dublet, a rezultat do przerwy na 6:0 ustalił Dawid Poniewierski.

Po zmianie stron egzekucję kontynuowali już w sporej części zmiennicy, bo niemal tylko i wyłącznie oni trafiali do siatki. Na listę strzelców wpisali się Korneliusz Karolczak (dwukrotnie), Mateusz Dychus, Jerzy Zender i ponownie Maciej Rakoczy. O przebiegu spotkania w zasadzie nie ma co się rozpisywać, bo Stalowcy całkowicie zdominowali rozbitą Pogoń Prudnik, a wynik mógł i powinien być jeszcze bardziej okazały.

Narzekać nie mamy jednak zamiaru. Nasze kroniki nie pamiętają tak wysokiej wygranej Stali w meczu ligowym, a pazerność i chęć zdobywania kolejnych bramek zasługują na uznanie. Żółto-niebiescy bardzo dobrze odrobili swoje zadanie i przy takim podejściu jesteśmy pewni, że są w stanie wygrać również ostatnie dwa pojedynki w 2023 roku – ligowy w Większycach i pucharowy z Piastem Strzelce Opolskie. A za dzisiejsze trzy punkty nasz zespół dostał nagrodę w postaci awansu na pozycję wicelidera tabeli. Brawo chłopaki!

14. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

bramki: Chołast 6′, 32′, Podgórski 9′, 35′, Rakoczy 27′ k, 74′, Poniewierski 36′, Karolczak 56′, 66′, Dychus 82′, Zender 90′

Stal: Czapran – Sztylka (46′ Blichar), Kudra, Tupaj (74′ Urysz), Kowalski, Chołast (62′ Zender), Rakoczy, Brusiło, Hawryło, Poniewierski (46′ Karolczak), Podgórski (62′ Dychus). Trener Paweł Schmidt.

Żółta kartka (Stal): Dychus.