Stal Brzeg – Piast Strzelce Opolskie 6:2 pd.

Po szalonym meczu, trwającym aż 120 minut piłkarze brzeskiej Stali awansowali do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, wygrywając z Piastem Strzelce Opolskie 6:2.

W tym spotkaniu było w zasadzie wszystko – bramki, kartki, kontrowersje, obijane słupki i poprzeczki oraz mnóstwo emocji. Mecz nie ułożył się dobrze dla brzeżan, którzy w pierwszej połowie wyglądali bardzo przeciętnie. Choć zdecydowanie dominowali w posiadaniu piłki, to niewiele z tego wynikało. Najbliżej bramki był Michał Hawryło, który w 19. minucie z rzutu wolnego uderzył w słupek. Próbowali również Maciej Rakoczy i Maksymilian Podgórski, lecz tutaj spokojnie bronił Olejnik. Wszystko to działo się już przy stanie 0:1. W 7. minucie bowiem Beniamin Glinka dobrze odnalazł się w naszym polu karnym i skierował futbolówkę do siatki. W 40. minucie goście prowadzili już 2:0. Duży błąd popełniła nasza obrona, ale to nic przy błędzie sędziego liniowego, który nie zauważył przynajmniej dwumetrowego spalonego. Trzeba jednak oddać, że trafienie Glinki było przedniej urody.

Po przerwie Stalowcy wzięli się do roboty i ponownie pokazali wielką wiarę i determinację. Żółto-niebiescy potrzebowali jednak trochę czasu, by wskoczyć na właściwe tory. W 62. minucie w szesnastce piłkę dostał Podgórski i z bliska zmniejszył straty. Od tego momentu gol na 2:2 wisiał w powietrzu. Bardzo blisko był Michał Hawryło, który w 66. minucie drugi raz trafił w poprzeczkę. Stalowcy dopięli swego w 81. minucie. Dogranie z prawego skrzydła na raty zamknął Poniewierski i mieliśmy 2:2. W samej końcówce obie ekipy miał szansę na uniknięcie dogrywki. Najlepszą okazję goście zmarnowali w 90. minucie. Po szybkiej kontrze sam na sam z Czapranem stanął Kilkaisz, ale nasz młody bramkarz popisał się świetnym refleksem i uchronił nas przed porażką.

90 minut nie wyłoniło zwycięzcy, a więc wszystko musiało rozstrzygnąć się w dogrywce. Tutaj oglądaliśmy już absolutną dominację Stali i potwierdzeniem tego były kolejne bramki. Najpierw, w 94. minucie po dograniu Maksymiliana Podgórskiego futbolówkę pechowo przeciął jeden z obrońców Piasta, pakując ją do własnej bramki. Jeszcze przed zmianą stron, w 104. minucie dublet ustrzelił Podgórski. W drugiej części dogrywki Stalowcy dobili całkowicie opadających z sił piłkarzy Piasta, ustalając wynik na 6:2. Gole zdobywali Poniewierski i Zender.

Wielkie serducho pokazali w sobotę piłkarze Stali. Pomimo bardzo niekorzystnie układającego się meczu, trudnego boiska i błędów w obronie żółto-niebiescy do końca nie stracili wiary, dzięki czemu wyszarpali awans do ćwierćfinału. To było idealne podsumowanie tego niełatwego, ale koniec końców bardzo dobrego półrocza. Dziękujemy chłopakom i do zobaczenia w rundzie wiosennej!

1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

bramki: Podgórski 62′, 104′, samobójcza 94′, Poniewierski 81′, 118′, Zender 106′ – Glinka 7′, 40′

Stal: Czapran – Sztylka, Kudra, Tupaj, Brusiło, Kuriata (105′ Chołast), Rakoczy, Sypek (112′ Górski), Dychus (46′ Poniewierski), Hawryło (108′ Karolczak), Podgórski (105′ Zender). Trener Paweł Schmidt.